به گفته محمد باقر نوبخت،‌ در طی ۱۱ ماهه اول امسال تا سوم‌ اسفند ماه جاری، ۲۷۱ هزار میلیارد تومان برای امور جاری و عمرانی هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت پیش از ظهر  امروز ( سه شنبه ۱۵ اسفند) در  نشست هفتگی‌ خود با خبرنگاران با بیان اینکه ۲ اقدام در روزهای پایانی سال در دستور کار دولت قرار گرفته است، گفت: نخست اقداماتی که بابد در سال ۹۶ انجام می‌شد، مورد بررسی قرار دادیم که این خود مربوط به ۱۱ماهه اول سال است و‌ بخش دیگر‌مربوط به ۲ هفته آینده خواهد بود که باید صورت گیرد.

وی افزود: بر اساس گزاش رسمی خزانه در طی ۱۱ ماهه اول امسال تا سوم‌ اسفندماه جاری، ۲۷۱ هزار میلیارد تومان برای امور جاری و عمرانی هزینه شده که از این رقم نسبت به رقم مشابه سال قبل که ۲۱۱ هزار میلیارد تومان بوده، ۱۲۸ درصد است. یعنی در ۱۱ ماهه اول امسال، دولت ۲۸ درصد از خزانه برای امور ‌جاری و ‌عمرانی بیشتر  پرداخت کرده است.

نوبخت با انتقاد از ایجاد تردید در آمارهای اقتصادی کشور از سوی‌ یک رسانه گفت: متاسفانه این رسانه همیشه به آمارهای نظام شک و شبهه وارد کرده و‌ لجن‌پراکنی می‌کند، به خیال خود دولت را می‌زند اما نظام را زیر سوال می‌برد، دقیقا همان کاری که ترامپ می‌کند و می‌گوید کار ایران تمام است؛ متاسفانه این رسانه همیشه زبان انقلابی بودنش هم دراز است.

سخنگوی دولت گفت: تلاش می‌کنیم حقوق کارمندان دولت را تا ۲۰ اسفند پرداخت کنیم.

  • منبع خبر : تسنیم