خبر: 94015 / تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۱۷:۳۲:۴۱
هم‌زمان با روز درخت‌کاری انجام شد

تصویر/غرس ۲۰۰ اصله نهال در دانشگاه آزاد لنگرود

هم‌زمان با روز درخت‌کاری و نخستین روز از هفته منابع طبیعی ۲۰۰ اصله نهال با حضور مسئولان شهرستان لنگرود در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی این شهر کاشته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، هم‌زمان با روز درخت‌کاری و نخستین روز از هفته منابع طبیعی ۲۰۰ اصله نهال با حضور مسئولان شهرستان لنگرود در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی این شهر کاشته شد.

 

ابوالحسن عاشوری در این مراسم با اشاره به وجود حدود ۳۶ هزار هکتار جنگل و مرتع در شهرستان لنگرود اظهار کرد: هفته «منابع طبیعی با مردم و برای مردم» شعار هفته منابع طبیعی است و باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 

وی گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری حدود ۴۶ هزار اصله نهال به‌صورت رایگان در این شهرستان کاشت و توزیع خواهد شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود با اشاره به اینکه این نهال‌ها از گونه‌های کاج، توسکا، صنوبر، سرو، افرا، بلوط و اقاقیا هستند گفت: هدف از توزیع رایگان نهال در شهرستان لنگرود افزایش فضاهای سبز و ترویج و اشاعه فرهنگ و حفظ منابع طبیعی است.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنگرود نیز اظهار کرد: حضور مسئولان در مراسم نشان‌دهنده اهمیت دادن به منابع طبیعی و روز درختکاری است و حفظ منابع طبیعی و توجه به مسائل طبیعت و محیط‌زیست بر همه ما واجب است و باید به این مسئله توجه داشته باشیم.

 

وی گفت: عدم توجه به مسائل زیست‌محیطی یکی از مشکلاتی است که در جامعه امروز با آن مواجه هستیم که در این زمینه تک‌تک افراد جامعه باید به مسئله محیط‌زیست توجه داشته باشد.

 

امیرحسین فیروزان افزود: محیط‌زیست مسئله‌ای نیست که حفظ آن فقط بر عهده مسئولان باشد همه ما وظیفه‌داریم به طبیعت و حفظ آن توجه کنیم و برای کمک به طبیعت اولین قدم جداسازی زباله‌ها در منازل است.

کلیدواژه


نظرات | ۱ نظر

نادر
اسفند ۱۶, ۱۳۹۶ در ۰۱:۴۰

بجای اینکارا برید پشت لیلا کوه ، یکسری شیطان صفت در حال قطع کردن درختان بالغ هستند.
چه دوران وحشتناکیست ، دورانی که در آن احمقها بر کوران حکمرانی میکنند. “شکسپیبر”

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر بیمه روستا - 12 اسفند تا یک ماه نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir