یکی از مراجع تقلید گفت: جلوی کار زورگویان را نمی‌توانیم بگیریم مگر اینکه بشریت قیام کنند و بیدار شوند و زورگویان را سر جای خود بنشانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: خداوند بنده‌ای که سخت گیر نیست؛ دوست دارد. بسیاری از مشکلات زندگی برای سخت‌گیری افراد است و بسیاری از پرونده‌های دادگستری برای این امر تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: سخت‌گیری در مسئله ازدواج نباید وجود داشته باشد اینگونه ازدواج سخت می‌شود. بسیاری از طلاق‌ها، جنایات و قتل‌ها ناشی از سخت‌گیری است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر انسان در زندگی سخت نگیرد؛ زندگی شیرین می‌شود گفت: در مسائل اجتماعی نیز باید مقداری آسان گرفت تا اجتماع حرکت کند. سخت می‌گیرند چون می‌خواهند فلان کارخانه صنعتی را راه‌اندازی کنند و به اندازه‌ای این سخت‌گیری و کاغذ بازی ادارات وجود دارد که از راه‌اندازی واحد صنعتی پشیمان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این سخت‌گیری‌ها مشکلی را حل نمی‌کند به جز اینکه مشکلات را افزایش می‌دهد بنابراین در مسائل فردی، اجتماعی و خانواده نباید سخت گرفت.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه با نگاه ظاهری به دنیا سازمان ملل، شورای امنیت، نهادهای طرفدار مظلومان و گروه حمایت از حیوانات تشکیل شده است گفت: در باطن این دنیا سه اصل زورگویی در حد بالا، ریاکاری و دروغگویی حاکم است و مردم دنیا عادت کردند و این امر را پذیرفته‌اند.

وی عنوان کرد: خودشان هزاران بمب اتمی دارند ولی می‌گویند هیچ کس نباید قوی باشد تا آنچه می‌خواهند از دنیا بگیرند که اوج زورگویی است.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: خودشان موشک دارند به ما می گویند چرا موشک برای دفاع از خود تولید کردید. می‌گویند شما ضعیف باشید تا حاکمیت ما بر منطقه محفوظ باشد.

وی با اشاره به مشکلات دیگر حاکم بر دنیا گفت: همه می‌دانند عراق توانست شر داعش را کم کند و ایران در این زمینه نقش مؤثری داشت و در سوریه شر داعش تا حد زیادی کم شده و حزب الله و ایران در آنجا نقش مؤثر داشتند در عین حال می‌گویند شما را محکوم می‌کنیم زیرا خادم تروریست‌ها هستید. خودشان اعتراف کردند که داعش را به وجود آوردند خودشان ضد تروریسم و ما طرفدار تروریسم هستیم!

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: اسلحه به عربستان دادند که یمن را ویران کند و یک تکه آهن را برداشتند و می‌گویند ایرانی‌ها به آنها موشک دادند. ریاکاری، زورگویی و دروغگویی تا چه حد است.

وی با بیان  اینکه دنیا به تدریج به این مسائل عادت کرده و کسی نیز قبح و زشتی آنها را نمی‌گوید گفت: در زمینه موشک با ما مذاکره می‌کنند. چرا از خود شروع نمی‌کنید بنابراین باید نسبت به دنیای کنونی که گردن کلفتان حاکم هستند بدبین باشیم.

این مرجع تقلید یادآور شد: جلوی کار آنها را نمی‌توانیم بگیریم مگر اینکه بشریت قیام کنند و بیدار شوند و زورگویان را سر جای خود بنشانند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس