شهید سید اشرف کیایی در سال ۱۳۴۷ در شهرستان کومله لنگرود دیده به جهان گشود و در ۲۷ آذرماه ۱۳۶۱ در عملیات محرم در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش آسمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شهید سید اشرف کیایی در سال ۱۳۴۷ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در شهرستان کومله لنگرود دیده به جهان گشود.

 

وی دوران طفولیت خود را در بستر گرم خانواده پروراند و در سال ۱۳۵۳ وارد مدرسه شد و در همان دوران تحصیل عشق زیادی به درس خواندن داشت و بیشتر اوقات خود را با کتاب درسی آمیخته و زمان خود را با درس و مطالعه کتاب‌های علمی می‌گذراند.

 

شهید کیایی هم‌زمان با دوران انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تحصیلات ابتدایی خود را به اتمام رساند و با اهتمامی که به درس خواندن داشت الگویی برای تمام هم‌سنگرانش بود.

 

سید اشرف همراه باهم سن و سال‌های خود در بیشتر راه‌پیمایی‌ها علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت می‌کرد و در تمام شعارهایش می‌گفت که رژیم منفور پهلوی هیچ است.

 

وی نقش مهمی در تشکیل انجمن اسلامی داشت و با بینش اسلامی خویش لرزه بر اندام ابر جنایتکاران و طرفداران سرمایه‌داران خون‌خوار انداخت و در کارهای سیاسی و فرهنگی نیز بسیار کمک می‌کرد.

 

شهید کیایی نقش بسیار مهمی در مسجد داشت و هرروز و هر شب در پایگاه فعالیت می‌کرد و از خانواده خویش دل بریده بود و هرگز حاضر نبود که لحظه‌ای در آغوش گرم خانواده باشد و نمی‌خواست که در خانه بنشیند و شعار بدهد و به همین دلیل همراه با شعارش عمل نیز بود.

 

اشرف علاقه بسیار زیادی به امام داشت و هرروز می‌گفت که خدایا ای‌کاش یک روزی در جماران پیش امام بمانم و آن صورت پر از ایمانش را ببینم.

 

وی با آغاز تهاجم دشمن بعثی به مرزهای اسلامی بی‌درنگ پس از گذراندن آموزش‌های نظامی به همراه دیگر رزمندگان خود را به جبهه رساند و به نبرد بی‌امان علیه کفار بعثی پرداخت.

 

شهید سید اشرف کیایی سرانجام در ۲۷ آذرماه ۱۳۶۱ در عملیات محرم و در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش آسمانی شد و به لقاءالله پیوست و پیکر پاک و مطهرش نیز بعد از تشییع باشکوه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/