جوان ۱۴ ساله لنگرودی که در ایلام به شهادت رسید
جوان ۱۴ ساله لنگرودی که در ایلام به شهادت رسید

شهید سید اشرف کیایی در سال ۱۳۴۷ در شهرستان کومله لنگرود دیده به جهان گشود و در ۲۷ آذرماه ۱۳۶۱ در عملیات محرم در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش آسمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شهید سید اشرف کیایی در سال ۱۳۴۷ در خانواده‌ای مؤمن و مذهبی در شهرستان کومله لنگرود دیده به جهان گشود.

 

وی دوران طفولیت خود را در بستر گرم خانواده پروراند و در سال ۱۳۵۳ وارد مدرسه شد و در همان دوران تحصیل عشق زیادی به درس خواندن داشت و بیشتر اوقات خود را با کتاب درسی آمیخته و زمان خود را با درس و مطالعه کتاب‌های علمی می‌گذراند.

 

شهید کیایی هم‌زمان با دوران انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تحصیلات ابتدایی خود را به اتمام رساند و با اهتمامی که به درس خواندن داشت الگویی برای تمام هم‌سنگرانش بود.

 

سید اشرف همراه باهم سن و سال‌های خود در بیشتر راه‌پیمایی‌ها علیه رژیم منحوس پهلوی شرکت می‌کرد و در تمام شعارهایش می‌گفت که رژیم منفور پهلوی هیچ است.

 

وی نقش مهمی در تشکیل انجمن اسلامی داشت و با بینش اسلامی خویش لرزه بر اندام ابر جنایتکاران و طرفداران سرمایه‌داران خون‌خوار انداخت و در کارهای سیاسی و فرهنگی نیز بسیار کمک می‌کرد.

 

شهید کیایی نقش بسیار مهمی در مسجد داشت و هرروز و هر شب در پایگاه فعالیت می‌کرد و از خانواده خویش دل بریده بود و هرگز حاضر نبود که لحظه‌ای در آغوش گرم خانواده باشد و نمی‌خواست که در خانه بنشیند و شعار بدهد و به همین دلیل همراه با شعارش عمل نیز بود.

 

اشرف علاقه بسیار زیادی به امام داشت و هرروز می‌گفت که خدایا ای‌کاش یک روزی در جماران پیش امام بمانم و آن صورت پر از ایمانش را ببینم.

 

وی با آغاز تهاجم دشمن بعثی به مرزهای اسلامی بی‌درنگ پس از گذراندن آموزش‌های نظامی به همراه دیگر رزمندگان خود را به جبهه رساند و به نبرد بی‌امان علیه کفار بعثی پرداخت.

 

شهید سید اشرف کیایی سرانجام در ۲۷ آذرماه ۱۳۶۱ در عملیات محرم و در منطقه موسیان براثر اصابت ترکش آسمانی شد و به لقاءالله پیوست و پیکر پاک و مطهرش نیز بعد از تشییع باشکوه در زادگاهش به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/