مجاهد لنگرودی دوران انقلاب در خرمشهر به آروزیش رسید
مجاهد لنگرودی دوران انقلاب در خرمشهر به آروزیش رسید

شهید میرعلی درنگیده در سال ۱۳۳۹ در شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود و در ۱۱ شهریور سال ۱۳۶۳ در منطقه چم هندی خرمشهر براثر اصابت ترکش خمپاره ۸۲ میلی‌متری به دیدار معبودش شتافت و آسمانی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، شهید میرعلی درنگیده در سال ۱۳۳۹ در خانواده‌ای مستضعف و مذهبی در شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود.

 وی در خانواده‌ای که ازنظر مالی بسیار در تنگنا بود رشد پیدا کرد و پدر شهید مجبور بود که برای تهیه معاش زندگی به شهرها و روستاهای دور رفته و کار کند.

میرعلی در دوران کودکی با فقر آشنا شد و در سن هفت‌سالگی برای کسب علم وارد دبستان شد و پس از اتمام دوره دبستان در مدارس راهنمایی به تحصیلات خود ادامه داد و پس‌ازآن وارد دبیرستان شد و سال اول دبیرستان را هم به پایان رساند.

 او به علت ضعف مالی خانواده نتوانست به تحصیلات خود ادامه دهد و مجبور شد که در شهر لنگرود مشغول کاسبی شود و پس از مدتی، کاری در تهران پیدا کرد و به آنجا رفت.

شروع به کار او با فعالیت‌های انقلابی مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) همراه شد و او نیز به‌تبع مردم سهم به سزایی در این برنامه‌ها داشت.

 او دریکی از شب‌های محرم سال ۱۳۵۷ توسط عناصر طاغوت شناسایی شد و مأموران ساواک جهت دستگیری او اقدام کردند و میرعلی در آن زمان وارد خانه‌ای در تهران شد و صاحب‌خانه او را در منزل خود مخفی کرد و به‌این‌ترتیب از شر طاغوتیان در امان ماند.

 وی در اکثر راهپیمایی‌های ضد طاغوت شرکت می‌کرد و پس از به ثمر رسیدن انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۵۷ و پس از شکل‌گیری ترجمان‌های انقلاب اسلامی در سال ۵۸ جهت انجام خدمت مقدس سربازی ثبت‌نام کرد و به خدمت اعزام گردید.

میرعلی پس از سپری کردن دوره‌های متعدد در مناطق مختلف و انجام دوره‌های سربازی وارد ارتش جمهوری اسلامی شد و پس از اخذ درجه گروهبان دومی به‌طور داوطلبانه به آبادان و پس از چند ماه به خرمشهر، تپه ابو غریوه و چم هندی منتقل شد.

شهید میرعلی درنگیده سرانجام در ساعت ۱۰ صبح ۱۱ شهریور سال ۱۳۶۳ در منطقه چم هندی خرمشهر براثر اصابت ترکش خمپاره ۸۲ میلی‌متری به دیدار معبودش شتافت و آسمانی شد.

انتهای پیام/