فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود از برگزاری مراسم یادواره شهید املاکی در نهم فروردین با سخنرانی سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در لنگرود خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سردار حسین مصطفی پور عصر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره شهید حسین املاکی در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود اظهار کرد: مراسم یادواره شهید املاکی در نهم فروردین با سخنرانی سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، در لنگرود برگزار می‌شود که با توجه به برگزاری این مراسم در ایام تعطیلات نوروزی، مزیت خوبی برای حضور گسترده مردم و مهمانان نوروزی است.

 

وی گفت: تاکنون چندین جلسه هماهنگی استانی و شهرستانی بین مسئولین و کمیته‌های مختلف برگزار شد که سائل مختلف برای برگزاری این مراسم بحث و تبادل‌نظر شد.

 

فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود با بیان اینکه سی‌امین یادواره شهید قهرمان حسین املاکی نهم فروردین‌ماه برگزار می‌شود افزود: با توجه به برگزاری این مراسم در ایام نوروز، بسیاری از مسافران زمان خود را با حضور گسترده در این یادواره تنظیم می‌کنند.

 

مصطفی پور با اشاره به برگزاری بیش از ۲۰ ویژه‌برنامه در حاشیه برگزاری این مراسم بیان کرد: برگزاری مراسم صبحگاه مشترک و زیارت عاشورا در تیپ میرزا کوچک خان، راه‌اندازی نمایشگاه عکس شهدا در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود ازجمله برنامه‌های جانبی این همایش بزرگ است.

 

وی با بیان اینکه ساخت اپلیکیشن ویژه شهید املاکی از برنامه‌های ستاد یادواره است گفت: مسابقه کتاب‌خوانی، نمایش تئاتر خیابانی ویژه شهید املاکی، برپایی ایستگاه‌های روایت گری و ایستگاه صلواتی در سطح شهر از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده است.

 

مسئول ستاد بزرگداشت یادواره شهید حسین املاکی گفت: برگزاری مراسم دانشجویی، برگزاری شب‌شعر و برگزاری مسابقات ورزشی از دیگر برنامه‌های جانبی سی‌امین یادواره شهید قهرمان حسین املاکی است.

 

فرمانده تیپ نیروی مخصوص میرزا کوچک خان لنگرود تصریح کرد: جوانان امروز ما با الگو قرار دادن شهید املاکی و دیگر شهدای انقلاب اسلامی که برای دفاع از ارزش‌ها در برابر دشمن ایستادند در هر زمان و مکان که احساس وظیفه کنند برمی‌خیزند و درراه صحیح قدم برمی‌دارند.

 

به گزارش لنگرخبر، سردار شهید حسین املاکی جانشین لشکر قدس گیلان در نهم فروردین ۱۳۶۷ در حین عملیات والفجر ۱۰ در منطقه عمومی سید صادق شانه دری عراق در ارتفاعات بانی بنوک به شهادت رسید.

 انتهای پیام/