عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که روحانیت جزو مستخدمین دستگاه الهی برای هدایت بشر هستند گفت: روحانیون باید در صف اول خط مقدم باشند و نباید این مسئولیت سنگین را رها کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، آیه الله رضا رمضانی شامگاه یک‌شنبه در مراسم شهدای طلاب و روحانی شهرستان لنگرود در مسجد گلشن حوزه صاحب‌الزمان اظهار کرد: لنگرود از حوزه‌های باکیفیت از سطح علمی در سطح استان است و باید این رشد علمی ارتقا و محافظت شود.

 

وی گفت: علمان بزرگی نظیر آیه الله ممجد برای بالا بردن سطح معارف اسلامی و معرفی دین اسلام در استان و حوزه علمیه لنگرود تلاش کردند که امروز جزو نام‌آوران در سطح استان و کشور هستند.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خدا همه‌چیز را برای هدایت انسان آفریده است افزود: خدا در بحث هدایت انسان مستقیم آن را هدایت می‌کند و به انسان شناخت داد تا اطراف خود را بشناسد و قران را نیز برای مطالعه و سیر صعودی انسان فرستاده است.

 

رمضانی تصریح کرد: انسان نباید متحیر و درمانده باشد و باید راه را بشناسد که خدا، انبیا و عقل را برای انسان آماده کرده است و خدا انسان را به‌سوی خوبی‌ها سوق می‌دهد و هر چیزی که برای سیر سعودی انسان لازم باشد فراهم می‌کند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نتیجه استفاده صحیح از عقل عملی، انسان را به بهشت رهنمون می‌کند گفت: پیامبر برای آموزش حکمت و مکارم اخلاق توسط خدا برای انسان‌ها مبعوث شد.

 

وی با بیان اینکه علما وارثان انبیا هستند افزود: عالم هم روشن است و هم روشنایی و مسیر راه درست را به دیگران نشان می‌دهد و امام خمینی یکی از عالمانی بود که درراه مبارزه با طاغوت گام محکمی برداشت و راه صحیح عاقبت‌به‌خیری و رهایی از طاغوت را به مردم نشان داد.

 

رمضانی تصریح کرد: سِمَت یک عالم دینی رهبری و زعامت جامعه اسلامی است که البته باید فهم دقیقی از اسلام داشته تا آن را معرفی کند.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که روحانیت جزو مستخدمین دستگاه الهی برای هدایت بشر هستند افزود: روحانیون باید در صف اول خط مقدم باشند و نباید این مسئولیت سنگین را رها کنند.

 

وی گفت: روزی وظیفه بود که افراد در برابر دشمن در جنگ سخت پیکار کنند که تعدادی شهید و تعدادی دیگر نیز سالم یا مجروح از جنگ سخت با دشمن برگشتند که درنهایت جنگ سخت با دشمن تمام شد ولی دشمن‌شناسی و جهاد اکبر با دشمن هنوز هم ادامه دارد و امروز میدان نبرد جنگ نرم است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در استعمار فرانو دیگر صحنه جنگ، جنگ سخت نظامی نیست بلکه صحنه جنگ عوض‌شده و امروز صحنه جنگ نرم فرهنگی برای تغییر عقیده‌ها و تفکرها است.

 

رمضانی تأکید کرد: هرکسی که میدان مسئولیت را رها کند در نزد خدا در روز قیامت حجت ندارد، ما امانت‌دار خون‌های پاک شهدا هستیم و باید در این مسیر بکوشیم.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ابهت انقلاب اسلامی در جهان امروز گفت: رهبری انقلاب توسط امام خمینی(ره) برای برپایی انقلاب اسلامی و شکل گرفتن انقلاب، تمام معادلات استکبار را بر هم زد و به‌جای سلطه و زور، عقلانیت اسلامی را به جهان معرفی کرد.

 

وی با بیان اینکه برخی بانام اهل‌بیت در داخل و خارج از کشور موج‌سواری می‌کنند تصریح کرد: برخی از عالمان که صاحب شبکه‌های ماهواره‌ای هستند و هزینه‌های آن‌ها هم معلوم نیست از کجا تأمین می‌شود در روز عاشورا آموزش قمه‌زنی را به‌صورت زنده آموزش می‌دهند که این بدعت است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نیاز به مجاهدان عرصه جهاد کبیر در عرصه دشمن‌شناسی داریم افزود: حجت ازهرجهت بر ما تمام‌شده است و معرفی درست اهل‌بیت وظیفه امروز روحانیت است ولی برخی عرصه را رها کرده و در گوشه و کنار نظاره‌گر میدان هستند.

انتهای پیام/