رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان از افزایش تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال در گیلان خبر داد و گفت: تاکنون ۵۶ مصدوم در آتش‌بازی‌های امشب به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، پیمان اسدی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به آسیب‌های جرحی ناشی از آتش‌سوزی در گیلان اظهار کرد: طی اوایل شب تاکنون ۵۶ مورد حادثه سوختگی در گیلان به ثبت رسیده است.

وی هشت مورد از حادثه دیدگان امشب را زن اعلام کرد و افزود: ۴۸ نفر از حادثه دیدگان امشب مردان بوده‌اند که به مراکز درمانی سطح استان منتقل‌شده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان گفت: ۲۸ مورد از کسانی که امشب در آتش‌بازی‌های چهارشنبه‌سوری حادثه‌دیده‌اند رشتی بودند که ۱۲ نفر آن‌ها به دلیل سوختگی به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند.

اسدی بیشترین گروه سنی حادثه‌دیده شب چهارشنبه‌سوری را گروه سنی زیر ۱۰ سال نام برد و خاطرنشان کرد: گروه سنی نوجوانان ۱۰ تا ۲۰پس از کودکان بیشترین مراجعه را به مراکز درمانی در گیلان را داشته‌اند.

وی همچنین بیشترین اندام‌های آسیب‌دیده امشب را به ترتیب دست، صورت و چشم نام برد و افزود: چهارشنبه‌سوری امسال تاکنون فوتی نداشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان گیلان بابیان اینکه آمارهای امشب افزایش نیز خواهند داشت تصریح کرد: ۷ مورد از مصدومان امشب توسط فرویت های پزشکی ۱۱۵ و مابقی خودشان به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

انتهای پیام/