یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که اخیراً به منطقه غرب آسیا سفر کرده در یادداشتی نوشته ایران در این منطقه در حال پیروز شدن است و آمریکا، اسرائیل و کشورهای عربی را در موضع دفاعی قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، «لیندسی گراهام»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا که اخیرا به اردن و فلسطین اشغالی سفر کرده، در یادداشتی در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال نوشته ایران در حال پیروز شدن در خاورمیانه است.

گراهام نوشت: «من اخیراً از سفری در خاورمیانه بازگشته‌ام؛ در آن سفر من از اردن و اسرائیل بازدید کردم. من بارها به منطقه سفر کرده‌ام، اما این سفر دلسردکننده‌ترین سفری بود که در طول مدت‌های مدید انجام داده‌ام. با کمک ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) و بشار اسد (رئیس‌جمهور سوریه)، ایران در حال پیروز شدن است. کشورهای عرب سنی، اسرائیل و آمریکا در موضع دفاع قرار گرفته‌اند.»

این سناتور جمهوری‌خواه در توضیح درباره اینکه این اتفاق چطور رخ داده مدعی شده سیاست‌های اشتباه «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا زمینه‌های لازم برای این پدیده را فراهم کرده است.

گراهام در این یادداشت ابراز امیدواری کرده دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بتواند با تدوین یک راهبرد جدید و برقراری منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوریه روند اوضاع در منطقه خاورمیانه را به نفع آمریکا برگرداند.

او نوشته است: «امیدوارم دولت بتواند راهبردی تدوین کند که شامل برقراری منطقه پرواز ممنوع در داخل سوریه و ارائه آموزش به نیروهای خواستار عزل بشار اسد است. ما همچنین باید برای ایران و روسیه روشن کنیم که درگیر شدنشان با این نیروها به زیانشان تمام خواهد شد.»

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم