امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه واردات بی‌رویه و قانون‌های ناپایدار نظام اداری در کشور مشکل‌ساز شده است گفت: مهم‌ترین راه خروج از رکود، ابتکار، خلاقیت و تولیدکنندگان داخلی است ولی بعضاً در مسیر راه خود در ادارات به مشکل برمی‌خورد که برخی قوانین نیاز به اصلاح دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لنگرود اظهار کرد: انسان‌های متقی دنبال عیوب و ضعف دیگران نیستند و در درون خود به دنبال ضعف‌ها برای برطرف کردن مشکلات درونی خودش است.

 

وی با تبریک سال جدید به مردم شهرستان لنگرود گفت: امیدواریم نوروز فصل بیداری گل و باغ و بوستان با بیداری دل انسان‌ها همراه باشد و از درس‌های بهار در زدگی خود نیز الگو بگیریم.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام سال حمایت از کالای ایرانی افزود: شعار سال بر مبنای نیازهای اصلی کشور توسط امام خامنه‌ای نام‌گذاری شده است که این شعار محور مردم و مسئولین باید باشد.

 

سلیمانی با بیان اینکه نام‌گذاری شعار سال در چندین سال اخیر در زمینه اقتصاد و معیشت خانواده‌ها بود گفت: دشمن به دنبال جنگ اقتصادی است و هرلحظه فشار خود را علیه کشور ایران بیشترمی کنند و اگر مردم در عرصه‌های مختلف تأثیر نگذارند مسئولین نیز کاری نمی‌توانند کنند.

 

وی افزود: ابداعات و اختراعات چندین دهه اخیر جوانان کشور نشان‌دهنده ظرفیت تولید کالا در کشور است و باید مسئولان ظرفیت لازم برای خلاقیت جوانان را هموار کنند و دست‌های پشت پرده را کنار بزنند.

 

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه واردات بی‌رویه و قانون‌های ناپایدار نظام اداری در کشور مشکل‌ساز شده است افزود: مهم‌ترین راه خروج از رکود، ابتکار، خلاقیت و تولیدکنندگان داخلی است ولی بعضاً در مسیر راه خود در ادارات به مشکل برمی‌خورد که برخی قوانین نیاز به اصلاح دارد.

 

سلیمانی با اشاره به دشمنی چندین دهه آمریکا و انگلیس تصریح کرد: در دهه اخیر شاهد ایجاد گروه‌های تکفیری توسط کشورهای استکباری در منطقه بودیم تا موجب شکاف در بین شیعیان شوند و هنوز هم به دنبال تقویت شیعه انگلیسی است تا ضعف و اختلاف بین مسلمانان ایجاد شود.

 

وی با اشاره به تغییرات چند وقت اخیر در کابینه آمریکا اظهار کرد: ترامپی در آمریکا به‌عنوان رئیس‌جمهور بر رأس کارآمد که میزان خصومتش با انقلاب اسلامی بیشتر از دیگر رئیس‌جمهورهای سابق آمریکا است.

 

امام‌جمعه لنگرود افزود: برجامی که قرار بود باعث کاهش تهدیدها و دشمنی‌ها برای ایران شود امروز شاهد افزایش دشمنی توسط آمریکا و اروپا علیه ایران است.

 

سلیمانی با اشاره به برگزاری یادواره شهید قهرمان حسین املاکی گفت: مراسم این فرمانده شهید در نهم فروردین‌ماه در مسجد جامع برگزار می‌شود که از همه مردم برای شرکت در این مراسم دعوت می‌شود.

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در مسجد جامع و دیگر مساجد شهرستان تصریح کرد: امسال نیز مانند سال گذشته از متقاضیان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف به‌صورت رایگان ثبت‌نام شد و خیرانی نیز هزینه‌های این مراسم را متقبل شدند و امیدواریم با شناسایی ضعف‌های قوت در سال‌های گذشته شاهد برگزاری مراسم خوب اعتکاف باشیم.

انتهای پیام/