مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به شرایط دمای هوا استان در روزی‌های آینده افزود: دمای هوا در جلگه مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌ها از امروز تا صبح جمعه ۱۰ تا ۲۰ درجه سلسیوس افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، بهمن کمانگر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به شرایط جوی استان در ساعات پیش رو اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده‌هوای کم‌فشار از امروز به منطقه است.

وی با اشاره به شرایط دمای هوا استان در روزی‌های آینده افزود: دمای هوا در جلگه مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌ها از امروز تا صبح جمعه ۱۰ تا ۲۰ درجه سلسیوس افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: در چند روز آینده وزش باد گرم به‌خصوص برای روز پنجشنبه و اوایل صبح جمعه در بعضی نقاط به‌ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها شدید پیش‌بینی می‌شود.

کمانگر با تأکید بر اینکه ساکنان حاشیه جنگل‌ها و گردشگران از روشن کردن آتش و رها کردن آن در عرصه‌های جنگلی جدا خودداری کنند بیان کرد: مسافران اگر بنا به‌ضرورت آتشی روشن می‌کنند حتماً قبل از خروج از منطقه از خاموش بودن آن اطمینان حاصل نمایند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به افزایش دما و وزش باد گرم احتمال ذوب سریع برف‌ها در مناطق کوهستانی و افزایش دبی آب رودخانه‌ها وجود دارد تصریح کرد: در این مدت در پاره‌ای نقاط جلگه‌ای به‌ویژه در صبح‌ها و شب‌ها با توجه به مهیا بودن رطوبت نسبی، پدیده مه دور از انتظار نیست و با توجه به افزایش دما، بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی و مرغ داری‌ها تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی به عمل بیاورند افزود: بخش‌های مختلف اجرایی استان نظیر، مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها، مدیریت منابع آب و برق و سازمان آتش‌نشانی با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم را به عمل آوردند.

 کمانگر بابیان اینکه مسئولان تمهیدات لازم را به عمل بیاورند گفت: مسئولان مربوطه توصیه‌های کارشناسی را صادر نمایند و هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/