۵۲۶ نفر در مراسم اعتکاف معنوی در لنگرود شرکت کردند
۵۲۶ نفر در مراسم اعتکاف معنوی در لنگرود شرکت کردند

رئیس ستاد اعتکاف شهرستان لنگرود با بیان اینکه ۵۲۶ نفر در مراسم اعتکاف معنوی در لنگرود شرکت کردند گفت: از این تعداد ۲۳۵ نفر از معتکفان را آقایان و ۲۹۱ را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که در سه مسجد این شهرستان معتکف هستند.

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی شامگاه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به برگزاری مراسم اعتکاف در این شهرستان اظهار کرد: مراسم معنوی اعتکاف مصادف با ۱۳ رجب هم‌زمان با مساجد سراسر کشور در شهرستان لنگرود نیز آغاز شد که مؤمنان خداجو با شرکت در این سنت حسنه به عبادت و خودسازی می‌پردازند.

 

وی با بیان اینکه ۵۲۶ نفر در مراسم اعتکاف معنوی در لنگرود شرکت کردند گفت: از این تعداد ۲۳۵ نفر از معتکفان را آقایان و ۲۹۱ را خانم‌ها تشکیل می‌دهند که در سه مسجد این شهرستان معتکف هستند.

 

رئیس ستاد اعتکاف شهرستان لنگرود با بیان اینکه مسجد جامع برای آقایان و مساجد شهدا (امینی) و مسجد فاطمه الزهرا (س) برای خانم‌ها در نظر گرفته‌شده است افزود: ۶۲ نفر نیز به‌عنوان عوامل اجرایی ستاد اعتکاف در این مساجد مشغول خدمت به معتکفان هستند.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به حضور و اشتیاق جوانان و نوجوانان برای شرکت در فریضه اعتکاف بیان کرد: خوشبختانه در هرسال شاهد حضور بیشتر جوانان در مراسم معنوی اعتکاف هستیم که لازم است با توجه به ظرفیت موجود برای افزایش اطلاعات دینی و معنوی جوانان تلاش شود.

 

وی با اشاره به برنامه‌های ستاد اعتکاف شهرستان لنگرود تصریح کرد: بیان معارف دینی، حلقه‌های معرفت، سخنرانی درباره مسائل اجتماعی و اخلاقی، خواندن دعا، مداحی و غیره ازجمله برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در مراسم اعتکاف امسال است.

 

سلیمانی با بیان اینکه کلیه هزینه‌های اعتکاف توسط خیرین تأمین‌شده است گفت: افراد خیری که علاقه‌مند برای کمک به پذیرایی از معتکفان هستند می‌توانند به دفتر ستاد اعتکاف در مسجد جامع لنگرود مراجعه کنند.

 

به گزارش لنگرخبر، آیین معنوی اعتکاف سیزدهم رجب هم‌زمان با ایام البیض آغاز می‌شود و معتکفان تا غروب پانزدهم رجب در مساجد با روزه‌داری، خواندن دعا و قران و نماز، به راز و نیاز با پروردگار خود می‌پردازند.

انتهای پیام/