نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: قطعاً باروحیه ولایی، مردمی و انقلابی‌ای که از حجت‌الاسلام فلاحتی سراغ داریم اسباب رضایت مردم فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد پروایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به انتصاب حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام‌جمعه جدید رشت اظهار کرد: حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاحتی از چهره‌های مؤدب و مُخَلّق و باشخصیت گیلان است و انتخاب وی از انتخاب‌های بجا و درست بوده است.

وی استفاده از تمامی ظرفیت نخبگان گیلان در جهت پیشبرد ارزش‌های اسلامی را از انتظارات مردم گیلان برشمرد و افزود: لازم است نماینده ولی‌فقیه در گیلان با نخبگان علمی و عالم استان گیلان بیشتر مشورت کند و درصدد رفع مشکلات استان ازجمله مشکلات فرهنگی باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری گام‌های بلند برداشتن در جهت مسائل فرهنگی را از وظایف نماینده ولی‌فقیه برشمرد و تصریح کرد: به‌عنوان عضوی از مردم استان از نماینده ولی‌فقیه جدید در گیلان تقویت و مدیریت انقلابی حوزه‌های علمیه، تربیت طلبه‌های عالم، ملّا و فاضل، رونق دادن و تقویت نماز جمعه با ارتباط‌گیری مؤثر و مداوم با جوانان انقلابی و مردم، بها دادن به جوانان ارزشی، ولایی و انقلابی و به‌کارگیری از ظرفیت‌های آن‌ها و جبران خلأهای معنوی و اخلاقی احساس شده درگذشته را خواستار هستیم.

حجت‌الاسلام پروایی بر مشورت و استفاده از تفکر و اندیشه نخبگان توسط نماینده ولی‌فقیه جدید در گیلان تاکید کرد و گفت: استان گیلان از عالمان، روحانیت و نخبگان انقلابی و ولایی فراوانی برخوردار هست که احساس می‌شود باید بیشتر از آن‌ها استفاده شود.

وی بابیان اینکه ارتباط مؤثر و مداوم با ائمه جمعه شهرستان‌ها یکی دیگر از انتظارات مردم از نماینده ولی‌فقیه جدید در استان است افزود: ائمه جمعه در شهرستان‌ها نزدیک‌ترین اشخاص به مردم هستند و مشکلات آن‌ها را از نزدیک درک می‌کنند و جا دارد از طریق ائمه جمعه بر مسائل و مشکلات در شهرستان‌ها احاطه داشته باشند.

عضو گیلانی مجلس خبرگان رهبری همچنین از زحمات چندین ساله حجت‌الاسلام قربانی به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در گیلان تقدیر کرد و گفت: سنگر نمایندگی ولی‌فقیه در گیلان بسیار حساس و خطر است و امیدواریم حجت‌الاسلام فلاحتی در این سمت موفق شود.

حجت‌الاسلام پروایی روحیه اخلاق‌مداری و تواضع در حجت‌الاسلام فلاحتی را عاملی برای موفقیت وی برشمرد و بیان کرد: باروحیه ولایی، مردمی و انقلابی که از حجت‌الاسلام فلاحتی سراغ داریم قطعاً اسباب رضایت مردم را فراهم خواهد کرد.

وی همچنین بر تعامل و همکاری مسئولان استان با نماینده جدید ولی‌فقیه در گیلان تاکید کرد و گفت: همه مسئولان باید دست‌به‌دست هم دهند و برای برنامه‌های فرهنگی، علمی، انقلابی و سیاسی حجت‌الاسلام فلاحتی همت کنند تا گیلان استانی نمونه و موفق درزمینه های مذکور باشد.

انتهای پیام/