نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته گفت: من به مقام معظم رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت و کناره‌گیری ما موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت در سالن غدیر استانداری با اشاره به بهار و زنده شدن بعد از موت طبیعت اظهار کرد: با آغاز بهار و نزول بارش‌های آسمانی سرسبزی همه‌جا را فرامی‌گیرد اما این سبزی پایدار نیست و با وزش باد از بین می‌رود.

وی با تشبیه بهار و مسئولیت در دنیا افزود: مسئولیت‌ها در این دنیا همیشگی نیست و زودگذر هستند و علاوه بر زودگذر بودن بر غره انسان نیز افزوده می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه باید از فرصتی که به انسان داده‌شده درست استفاده شود گفت: ۸۵ سال از عمر من گذشته که حدود ۷۰ سال آن را طلبه بوده و هستم و ۶۵ سال آن را درراه تبیین دین و مبارزه با استکبار و پیروی از امام و رهبری گذرانده‌ام.

نماینده سابق ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به پشت سر گذاشتن دوران سخت قبل از انقلاب گفت: در دادگاه‌های قبل از انقلاب به دلیل تبلیغ امام محاکمه شدم درحالی‌که هیچ‌کس سلام ما را جواب نمی‌داد اما با پیروزی انقلاب اسلامی دوران بهار ما آغاز شد و توانستیم به جامعه خدمت کنیم.

آیت‌الله قربانی به تشریح دلیل استعفا خود از مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در آن زمان کتب‌هایی در خصوص وهابیت نوشته و توزیع‌شده بود که به دلیل کمبود وقت از نمایندگی مجلس استعفا کردم و مشغول به نوشتن کتاب در جواب کتب وهابی شدم.

وی با اشاره به ناتوانی در اقامه نماز جمعه گفت: دو بار در ایراد خطبه‌ها حالم به هم خورد و در پی آن نامه‌ای به رهبری نوشتم و از عجز خود در اقامه نماز جمعه اطلاع دادم و الحمدالله عالمی دانشمند در تصدی نمایندگی ولی‌فقیه در استان منصوب‌شده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خواستار وحدت‌گرایی و لزوم تعامل همه‌جانبه از سوی نماینده ولی‌فقیه جدید در استان شد و گفت: استان بیش از هر چیزی دیگری نیازمند تعامل و وحدت همه‌جانبه است.

آیت‌الله قربانی با اشاره به مشکلات اقتصادی و اشتغال در استان گیلان گفت: تاکنون ۶۲۷ خانه محرومین برای شهروندان رشت با همکاری خیرین و نیکوکاران در شهر رشت ساخته‌ام و لازم است گره‌های اقتصادی در گیلان به همت همه‌جانبه باز شود.

وی با اشاره به ساخت فاز نخست حوزه علمیه امیرالمومین (ع) رشت گفت: باید در گیلان طلابی تربیت شوند که پیرو راه آیت‌الله بهجت باشند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کسی مرا از نمایندگی ولی‌فقیه برنداشته گفت: من به مقام معظم رهبری از عجز خود در اقامه نماز جمعه نامه نوشتم و رهبری هم پذیرفت و کناره‌گیری ما موافقت کرد.

انتهای پیام/