عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار دلیل نوسان عرضه و تقاضای ارز است
عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار دلیل نوسان عرضه و تقاضای ارز است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار را از مهم‌ترین دلیل نوسان عرضه و تقاضای ارز نام برد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور اظهار کرد: نرخ ارز در کشور زیاد هم بالا نیست و محاسنی دارد که می‌تواند در اقتصاد کشور کمک‌کننده باشد.

 

وی با اشاره به مزایای افزایش نرخ ارز در کشور افزود: اگر دولت بتواند در شرایط کنونی کالاهای واسطه‌ای خود را مدیریت کند نرخ ارز می‌تواند رقابت بهتر بین تولیدکنندگان داخل و خارج ایجاد کند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط که نرخ ارز بالا است تولیدکنندگان توان رقابت دارند گفت: صادرات در شرایط کنونی رونق بیشتری می‌گیرد و صادرکنندگان نیز رغبت بیشتری برای صادرات کردن پیدا می‌کنند.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نوسانات ارزی نامتناسب با اقتصاد کشور است گفت: عدم اشراف بانک مرکزی بر بازار ارز دلیل عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضا است.

 

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت آسیب‌های ناشی از نوسانات ارزی را بسیار خطرناک برشمرد و گفت: در حال حاضر برای واردکنندگان ایرانی در خارج شرایط بسیار سختی حاکم شده چون اشرافی بر حال‌وروز آینده نرخ ارز ندارند.

انتهای پیام/