وجود ردپاهای هدایت‌ شده خرید ارز در بیرون از کشور/ لزوم عدم اختصاص ارز برای واردات شکلات و عروسک
وجود ردپاهای هدایت‌ شده خرید ارز در بیرون از کشور/ لزوم عدم اختصاص ارز برای واردات شکلات و عروسک

نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: ردپاهای حساب‌شده‌ای برای خرید ارز که از بیرون کشور هدایت شده است به چشم می‌خورد که همین سبب ایجاد تقاضای کاذب در بازار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محسن کوهکن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لنجان با اشاره به ضرورت حفظ ارزش پول ملی در کشور اظهار کرد: اولین نهادی که نسبت به نوسانات قیمت ارز واکنش نشان داد، مجلس شورای اسلامی بود.

وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت‌های موضوع برای اولین بار تصمیم گرفته شد که جلسه بررسی نوسانات ارز را به‌ صورت علنی برگزار شود.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت تقریباً مقتدرانه در خصوص حل مشکل نوسانات ارزی ورود پیدا کرد، البته با قیمت‌گذاری ۴ هزار و ۲۰۰ تومان بر روی دلار دو بحث عمده وجود دارد، چراکه دولت در قانون بودجه مقدار دلار را سه هزار و ۸۰۰ تومان ارزیابی کرده است.

کوهکن متذکر شد: بنده فکر می‌کنم که این قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان با یک تعامل با واردکنندگان و صادرکنندگان و افرادی دیگری که به‌ نوعی فعالیتشان به قیمت دلار گره‌ خورده است، صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه دولت همان‌گونه که پیش‌ از این عنوان کرده بود، باید با مبادلات غیرقانونی برخورد کند، تصریح کرد: دولت باید به تقاضاهای صادق ارز پاسخ بدهد و با مبادلات غیرقانونی و غیرضروری به جد برخورد کند.

نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه دولت باید با انجام فرآیندهایی، قیمت دلار را کنترل کند، خاطرنشان کرد: ردپاهای حساب‌شده‌ای برای خرید ارز که  از بیرون کشور هدایت‌ شده است، به چشم می‌خورد که همین موضوع سبب ایجاد تقاضای کاذب در بازار شده است.

کوهکن با تأکید بر نظارت مستمر و برخورد مقتدرانه برای ثبات نرخ ارز در کشور، تشریح کرد: دولت نباید برای وارد کردن کالاهای غیرضروری مثل شکلات و عروسک ارز در اختیار افراد قرار دهد و با دقت بر بازار عرضه و تقاضا نظارت داشته باشد.

انتهای پیام/