صبح امروز یک طلافروشی در گلسار رشت هدف سرقت مسلحانه قرار گرفت. سارق در پوشش خریدار وارد طلافروشی شده و اقدام به سرقت حدوداً یک کیلوگرام طلا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرهنگ خیرخواه معاون اجتماعی پلیس ناجا ضمن تایید این خبر به خبرنگار خزرآنلاین می گوید: سارق با مخفی نمودن اسلحه وارد طلافروشی شده و با تهدید و ایجاد رعب و وحشت اقدام به بستن دست فروشنده و سرقت یک کیلوگرم طلا می کند.

وی می افزاید: در این حادثه گلوله ای شلیک نشده و کسی هم زخمی نشد.

گفتنی است چندی پیش اعدام یک سارق مسلح که اقدام به سرقت یک طلافروشی در همدان کرده بود، با واکنش هایی روبرو شده بود. این فرد که در زمان سرقت اقدام به شلیک سه تیرهوایی کرده بود، مدتی پس از سرقت و پس از دستگیری همدستانش خود را به پلیس تحویل داده و طلاهای مسروقه را بازگردانده بود. اقدامی که اگرچه نتوانست مانع از عدم صدور حکم اعدام برای وی شود.

متاسفانه سرقت مسلحانه از جمله جرایم خشنی محسوب می شود که آثار سویی را در سطح جامعه به جا می گذارد. سارقان مسلح معمولا به قربانیان خود با دید نفرت می نگرند و آنان را عامل اصلی ایجاد نابرابری اجتماعی می دانند. برهم زدن امنیت عمومی و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم از طریق به کارگیری سلاح گرم از مهمترین عواملی است که سبب می شود معمولا در برخورد قضایی با این دسته از سارقان، تخفیفی در نظر گرفته نشود.