استاندار گیلان حضور مدیران استان گیلان در میان مردم را از ملزومات استان عنوان کرد و افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر را نباید محدود به پیاده راه‌ها کرد بنابراین انتقاد از مسئولین نیز نوعی امربه‌معروف و نهی از منکر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مصطفی سالاری در نخستین نشست هم‌اندیشی با جوانان استان گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه و بزرگداشت روز جوان اظهار کرد: باید مانع تبدیل رقابت‌های سیاسی به رقابت‌های مخرب شد چراکه همه ظرفیت جامعه  باید در توسعه کشور و گیلان نقش‌آفرین باشند.

وی با اشاره به نقش مطالبه‌گری جوانان  و تأثیر آن در جامعه گفت: یکی از  اصلی‌ترین نیاز‌های جامعه انتقاد و  مطالبه گری است که  جوانان به‌عنوان صاحبان اصلی جامعه از این حق برخوردار هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن بیان کرد: فراهم کردن زمینه حضور فعال‌ و پررنگ‌ جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماعی از ملزومات امروز جامعه است.

سالاری با تأکید بر اینکه جوانان عرصه فعالیتشان را  به حضور در مناصب دولتی محدود نکنند افزود: جوانان با نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف مدنی، اجتماعی و همچنین  مطالبه گری و  انتقاداتشان می‌توانند به بهبود عملکرد دولت کمک کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان  خدمات استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی  را متعلق به عموم مردم دانست و افزود: دستگاه‌ها نباید در ارائه خدمات فقط به هم‌فکران و هم‌حزبی‌هایشان توجه کرده و بین مردم تبعیض قائل شوند.

سالاری بیان کرد: تبعیض سبب ایجاد فساد می‌شود لذا در هر دولتی اگر جذب نیرو به‌صورت غیرقانونی انجام‌شده امری غلط بوده و باید با آن مبارزه کرد.

وی با بیان اینکه  در حد توان با تبعیض در جذب نیرو در ادارات  برخورد می‌کنم تصریح کرد:  تبعیض سبب  ناامیدی در مردم شده و  من به مدیران  دستگاه‌های اجرایی گفته‌ام که بدون تعارف با  تبعیض برخورد خواهم کرد.

سالاری یکی از دلایل  محدود شدن  جذب نیرو در دولت را گستردگی بیش‌ازحد آن عنوان کرد و افزود: این حجم بالای بیکاری در گیلان نشان‌دهنده عدم استفاده درست استان  از ظرفیت‌ گیلان است.

وی با بیان اینکه صاحبان قدرت باید به دنبال ایجاد فرصت باشند به ظرفیت گردشگری گیلان اشاره کرد و افزود: هرسال  ۴۴ میلیون نفر گردشگر گیلان را جهت سیاحت انتخاب می‌کنند  که شایسته است از این ظرفیت برای افزایش اشتغال در استان بهره‌مند شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان  از حدود بیش از دو هزار آب‌بندان موجود در گیلان خبر داد و افزود: از میان آب‌بندان موجود، ۴۰۰ آب‌بندان ظرفیت بالایی برای ایجاد طرح‌های گردشگری روی آب دارند که از این حیث دارای ارزش است.

سالاری با تأکید بر اینکه  جذب سرمایه‌ها و استفاده از همه  ظرفیت‌های استان گیلان با هر تفکر و سلیقه سیاسی   گفت:  برای استفاده از تمام ظرفیت استان نباید اختلافات سیاسی را بهانه و نظرات یکدیگر را رد کرد.‌

استاندار گیلان رقابت‌های سیاسی را  لازمه پویایی کشور دانست و گفت: تضارب آرا و اندیشه‌ها نباید سبب ایجاد مشکل در جامعه شود.

وی با تأکید بر اینکه تفکرات مختلف باید برای عمران و آبادانی دست وفاق به هم بدهند گفت: به مدیران کل گیلان بخشنامه شده که از جوانان استفاده کنند و با قاطعیت از مدیران می‌خواهم که از این بخشنامه تبعیت کنند.

استاندار گیلان حضور مدیران استان گیلان در میان مردم را از ملزومات استان عنوان کرد و افزود:  امربه‌معروف و نهی از منکر را نباید محدود به پیاده راه‌ها کرد بنابراین انتقاد از مسئولین نیز نوعی امربه‌معروف و نهی از منکر است.

استاندار گیلان  از تشکیل  شورای مشورتی جوانان استان خبر داد و افزود:  با احداث راه‌آهن و آزاد‌راه در استان گیلان جمعیت مسافران استان افزایش پیدا می‌کند لذا تحقق این مهم نیازمند برنامه است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس