انتقاد سخنگوی کمیسیون امیت ملی مجلس از بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجلس
انتقاد سخنگوی کمیسیون امیت ملی مجلس از بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی لوایح مرتبط با FATF در خانه ملت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید حسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان، در اخطاری به استناد اصل ۱۵۴ قانون اساسی در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی گفت: اصلاحاتی که کمیسیون در لایحه انجام داده محور آن حذف تبصره ۲ ماده ۱ است که خواسته FATF است.

وی افزود: اینکه اگر برنامه و اقدامی از کشور ما درخواست کند که قوانین داخلی را اصلاح کنیم یا انجام ندهیم با استقلال کشور مغایرت دارد یا ندارد بحثی جداست اما موضوع اصلی حذف تبصره ۲ است که به طور کلی با اصل ۱۵۴ قانون اساسی مغایرت دارد زیرا بر اساس این اصل جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می‌داند و استقلال و آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می‌شناسد.

«در عین خودداری کامل از هر گونه دخالت در امور داخلی ملتهای دیگر، از مبارزه حق ‏طلبانه مستضعفان در برابر مستکبران در هر نقطه از جهان حمایت می‌کند. بر اساس این اصل حذف تبصره که خواسته FATF است و در این اصل آمده که گروه‌های استقلال طلب و مبارزه با استکبار جزو گروه‌های تروریستی نیستند و FATF درخواست حذف این موضوع را کرده و این خلاف قانون اساسی است.»

به گزارش فارس، لاریجانی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: این اخطار وارد نیست و این موضوع ربطی به مباحث تروریستی ندارد زیرا ما هم از جهاتی درگیر مواد مخدر هستیم.

انتهای پیام/