وزیر امور خارجه روسیه گفت که تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر روابط میان مسکو و واشنگتن تأثیر می‌گذارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از اسکای‌نیوز، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با “هایکو ماس” وزیر امور خارجه آلمان گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران بر اوضاع منطقه و بر روابط میان روسیه و آمریکا تأثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: هیچ کاری در قبال تحریم‌های یکجانبه واشنگتن علیه تهران نمی‌توان انجام داد و تصمیم آمریکا در خارج شدن از توافق هسته‌ای مخالف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره این موضوع است.

لاوروف اظهار داشت به رغم خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران، مهم است که این توافق حفظ شود. سایر امضا کنندگان توافق هسته ای سرگرم همکاری با یکدیگر هستند تا برای حفظ توافق راهی بیابند و از موضع بدون شتابزدگی تهران در واکنش به اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته ای قدردانی می کنیم.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین از تشدید اوضاع میان ایران و اسرائیل ابراز نگرانی کرد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان نیز در این کنفرانس  خبری گفت که آلمان خواستار باقی ماندن توافق هسته‌ای با ایران است.

وی همچنین تشدید تنش از سوی ایران علیه رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

آلمان و روسیه برخلاف اختلافی که بر سر بحران سوریه و شرق اوکراین دارند بر سر حفظ برجام توافق دارند و هر دو کشور در این ارتباط بر سر یافتن یک راه حل مشترک تلاش می‌کنند.

آلمان به‌رغم برخی تحریم‌هایی که علیه روسیه وضع شده یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی است که بیشترین مناسبات تجاری را با روسیه دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم