رئیس دادگاه انقلاب می‌گوید پرونده متهمان آشوب‌های خیابان پاسداران از دادسرا رسیده و تعیین شعبه شده و از هفته‌های آینده، محاکمه متهمان آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده متهمان آشوب‌‌های خیابان پاسداران گفت که هنوز این پرونده‌ها منتهی به صدور حکم نشده است.

رئیس دادگاه انقلاب اسلام تهران اضافه کرد: پرونده‌ها از دادسرا واصل و برخی تعیین شعبه شده و کارهای اولیه صورت گرفته است و محاکمه متهمان از هفته‌های آینده آغاز می‌شود.

به گفته وی اخلال در نظم عمومی و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از جمله اتهامات متهمان این پرونده‌هاست.

غضنفرآبادی گفته که بخشی از پرونده‌ها برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارجاع شده و بخشی دیگر نیز به سایر شعبات ارسال شده است.

به گزارش تسنیم، پیشتر محمدرضا ثلاث یکی از متهمان آشوب‌های خیابان پاسداران که سوار اتوبوس شده و سه تن از مأموران نیروی انتظامی را زیر گرفته و به شهادت رسانده بود، در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به اتهام قتل عمد سه مامور ناجا محاکمه و به قصاص نفس محکوم شد.

متهم در دفاعیات خود در دادگاه مدعی شده که عمداً مأموران نیروی انتظامی را زیر نگرفته است.

حکم قصاص این فرد در دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت  و به گفته سعید اشرف‌زاده وکیل مدافع ثلاث، در مرحله استیذان از رئیس قوه‌قضاییه برای اجرای حکم است.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران، ۲۹ فروردین امسال از ۲دور ۳۵۰ فقره کیفرخواست برای افراد متهم در آشوب‌های خیابان پاسداران خبر داد.

انتهای پیام/