مقابله با تحریم‌های علیه ایران با درونی سازی و ایستادگی حاصل می‌شود
مقابله با تحریم‌های علیه ایران با درونی سازی و ایستادگی حاصل می‌شود

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه مقابله با تحریم‌های علیه ایران با درونی سازی و ایستادگی حاصل می‌شود بیان کرد: اروپایی که می‌شناسیم برای ایران آب‌ونان نمی‌شود مگر اینکه چهره جدیدی از خود نشان دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه لنگرود با بیان اینکه رمضان فرصت مناسبی برای انس با قرآن است اظهار کرد: ماه رمضان ماه آشنایی با مفاهیم قرانی و اسلام است که باید درآیات نیز تدبر و تفکر شود.

 

وی با اشاره به خروج ترامپ از برجام گفت: با پشت پا زدن آمریکا از برجام همه گزینه‌های انقلاب اسلامی روی میز است و ما حق خودمان می‌دانیم که اقدام متقابل را حفظ کنیم و از تکالیف برجامی که از اول هم علاقه‌ای به آن نداشتیم از قاموس جمهوری اسلامی حذف کنیم.

 

امام‌جمعه لنگرود افزود: سؤال مهم امروز از مسئولان این است که واقعاً اروپا قابل‌اعتماد است؟ و آیا اروپا مقابل آمریکا می‌ایستند و ضرب‌الاجل ایران به اروپا چقدر اثرگذار است.

 

سلیمانی با بیان اینکه اروپا ازلحاظ سیاسی از برجام حمایت می‌کند خاطرنشان کرد: اروپا رسماً بعد از خروج آمریکا از برجام اعلام کرد که باید دامنه مذاکره با ایران را در زمینه‌های موشکی و نفوذ منطقه‌ای بیشتر کنیم.

 

خطیب جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه مقابله با تحریم‌های علیه ایران با درونی سازی و ایستادگی حاصل می‌شود بیان کرد: اروپایی که می‌شناسیم برای ایران آب‌ونان نمی‌شود مگر اینکه چهره جدیدی از خود نشان دهد که البته با موضع‌گیری‌های چند وقت اخیرشان نسبت به برجام این هم محال است.

 

وی با اشاره به قربانی شدن ۷۰ فلسطینی در فاجعه اخیر تصریح کرد: این انسان کشی در سایه سکوت کشورهای عربی و نهادهای حقوق بشری انجام شد که هم‌زمان سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شریف منتقل شد.

 

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه این اقدام ترامپ قابل پیش‌بینی بود گفت: رهبری در جمع فعالان قرانی فرمودند که بلایی که به جان اسلام افتاده است به دلیل دوری از قران است و بعضی از حکام عرب اعتقادی به آن ندارند.

 

سلیمانی افزود: مطمئن هستیم فروپاشی و انزوای بین‌المللی آمریکا از درون آغازشده است و کسی رئیس‌جمهور آمریکا شده که یک بسازوبفروش رباخوار اقتصادی است و فقط به پول فکر می‌کند و برای جلب میلیاردرهای یهودی کارهای احمقانه انجام می‌دهد.

 

وی بیان کرد: فلسطین در سایه تروریسم تکفیری به حاشیه رفته بود ولی با اتفاقات چند وقت اخیر بار دیگر فلسطین به صدر مسائل مهم اسلام برگشت و ترامپ با این بی‌عقلی خود جوانان فلسطینی را پرشورتر کرد و به آنان انگیزه بیشتری داد.

انتهای پیام/