طرح جمع‌آوری سد معبر و آسفالت معابر از خردادماه آغاز می‌شود/هزینه ۲۳۰ میلیونی حمل زباله در دور گذشته و کاهش ۲۰۰ میلیونی در دوره جدید
طرح جمع‌آوری سد معبر و آسفالت معابر از خردادماه آغاز می‌شود/هزینه ۲۳۰ میلیونی حمل زباله در دور گذشته و کاهش ۲۰۰ میلیونی در دوره جدید

رئیس شورای شهر لنگرود گفت: در دوره گذشته چند بار طرح جمع‌آوری سد معبر در لنگرود آغاز شد ولی به دلیل رخدادهای شهری یا کشوری نظیر تجمعات در بهمن‌ماه سال گذشته این طرح متوقف شد ولی طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح از خردادماه آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، غلامرضا منصفی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان لنگرود با اشاره به اقدامات انجام‌شده طی ۸ ماه از فعالیت شورای دور پنجم لنگرود اظهار کرد: شورای شهر دور پنجم لنگرود بعد از آغاز فعالیت و انتخاب شهردار، تلاش کرد تا شهر را در بن‌بست‌هایی که قرار داشت با برنامه‌ریزی و کار شورایی برطرف کند که در این زمینه اقداماتی در حال انجام است.

 

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی در کمیسیون مربوطه گفت: ایجاد نقشه فرهنگی ۱۰ ساله برای شهر لنگرود توسط کمیسیون فرهنگی شورا انجام می‌شود تا از همه ظرفیت‌های موجود در شهر برای برگزاری مراسم‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده شود.

 

*آغاز آسفالت محلات لنگرود در خردادماه

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به نگاه ویژه شورای پنجم به محلات شهر بیان کرد: محلات قدیم لنگرود همیشه مظلوم واقع شدند و اکثر ظرفیت‌ها و کارهای عمرانی برای مرکز شهر در نظر گرفته می‌شد که با آغاز فعالیت شورای پنجم و شهردار جدید، محلات کیاکلایه، انزلی محله، آنسرمحله، راه پشته در مرحله نخست آسفالت شد.

 

منصفی افزود: دو پیمانکار آسفالت با سرمایه دو و نیم میلیارد تومان از اوایل خردادماه جاری کار آسفالت معابر در محلات لنگرود را آغاز می‌کنند.

 

وی با اشاره به تعدد کوچه‌ها در شهر تصریح کرد: در دور سوم شورای شهر کوچه‌ها و محلات به سه بخش برای دریافت همیاری مردم برای آسفالت تقسیم شد که بخشی از هزینه آسفالت توسط مردم و باقی‌مانده توسط شهرداری پرداخت می‌شد.

 

*شهرداری و شورای شهر لنگرود میراث دار خرابی‌های دیگران است

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به آبگیری چند سال اخیر در شهر لنگرود گفت: فروش انهار و از بین بردن تالاب و مکان تجمع آب، علاوه بر آسیب زمین‌های کشاورزی باعث شد تا آب‌های  سطحی وارد سطح شهر و کوچه و خیابان شود که مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورد.

 

منصفی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر لنگرود میراث دار خرابی‌های دیگران است بیان کرد: در دوره اول شورا که عضو شورای شهر هم بودم کوه و دریا مربوط به حوزه شهری لنگرود بود ولی امروز، لنگرود نه کوه دارد و نه دریا و لیلاکوه که در مرکز شهر واقع‌شده است به‌عنوان روستا محسوب می‌شود.

 

وی گفت: تالاب و انهار را حذف و سیل وارد شهر لنگرود شد ولی همه گفتند که دلیل آب‌گرفتگی معابر شهری چیست درحالی‌که عامل اصلی سیل در سطح شهر حذف تالاب و انهار است.

 

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به تلاش‌های شهرداری و شورای شهر لنگرود برای جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر لنگرود خاطرنشان کرد: طرح لوله‌گذاری خیابان امام خمینی جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی انجام‌شده است که آغاز این طرح در سطح شهر موجب اختلالاتی برای کسبه و ترافیک شهری می‌شود که لازم است شهروندان با صبر و حوصله به شهرداری و شورا اجازه دهند تا این طرح را آغاز و به پایان برسانند که در مرحله نخست طرح لوله‌گذاری از میدان آیه الله شمس به سمت پارکینگ شهرداری عملیاتی می‌شود.

*انتقال ترانس برق میدان بسیج توسط اداره برق باید انجام شود

منصفی با اشاره به طرح انتقال ترانس برق واقع در میدان بسیج تصریح کرد: در دوره چهارم شورای شهر زمینی برای انتقال ترانس برق توسط شهرداری خریداری و به اداره برق اعلام شد تا اداره برق اقدام به جابجایی ترانس برق کند که اقدامات نهایی با پیمانکار انجام‌شده ولی تاکنون کار اجرایی برای انتقال ترانس برق توسط اداره برق آغاز نشده است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح پارک حاشیه‌ای انتهای جاده چمخاله گفت: افزایش فضای سبز شهری و پارک حاشیه در انتهای جاده چمخاله در زمان گلباغی به‌عنوان شهردار آغاز شد که بعد از وی این کار، بر روی زمین ماند و با آغاز فعالیت دور جدید شورا این طرح نیز در حال انجام است.

 

رئیس شورای شهر لنگرود با اشاره به تجهیز خودروهای حمل زباله افزود: دو خودرو حمل زباله از اوایل امسال به خودروهای شهرداری اضافه شد و در حال حاضر زباله‌ها به‌صورت روزانه به آلمان لنگه اطاقور منتقل می‌شوند.

 

منصفی با اشاره به پرداخت هزینه‌های گزاف شهرداری برای حمل زباله در دوره گذشته بیان کرد: در دوره گذشته شهرداری ۲۳۰ میلیون تومان برای حمل حدود ۱۰۰ تن زباله به آلمان لنگه پرداخت می‌شد که همین میزان حمل زباله در دوره جدید شهرداری با مبلغ ۳۰ میلیون تومان انجام می‌شود.

 

وی از احداث کارخانه کمپوست در شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار کرد: دو منطقه برای احداث کارخانه در شهر لنگرود انتخاب شد که مورد تائید واقع نشد و درنهایت مکان اصلی جایگاه زباله به‌عنوان مکان احداث کارخانه کمپوست انتخاب شد.

 

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه احداث کارخانه طی مدت ۱۸ ماه با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود گفت: مسیر دسترسی به آلمان لنگه اطاقور توسط شهرداری لنگرود زیرسازی و آسفالت آن توسط دستگاه‌های مربوطه و بااعتبار شهرستانی انجام می‌شود.

 

*احیا زمین‌های ورزشی در محلات

منصفی با بیان اینکه در بخش بهداشت و ورزش و درمان نارسایی‌هایی در شهر وجود دارد افزود: احیا زمین‌های ورزشی در محلات یکی از برنامه‌های شهرداری و شورای شهر است و تصمیم بر آن شد که اگر شهرداری بودجه لازم برای احداث سالن ورزشی را ندارد حداقل زمین‌های ورزشی در محلات احیا شوند.

 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار لنگرخبر درباره عامل تخلیه زباله در رودخانه لنگرود تصریح کرد: در اوایل اردیبهشت‌ماه همه مردم لنگرود شاهد زباله‌های زیادی در سطح رودخانه بودند و برایم قابل‌هضم نیست که بگویم که این اقدام توسط شهروندان لنگرودی انجام‌شده است ولی شهرداری تمام تلاش خود را برای جمع‌آوری زباله از سطح رودخانه انجام داد.

 

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه رودخانه لنگرود دو بار در دور چهارم شورای شهر لایروبی شد گفت: یکی از هماهنگی‌ها و مصوبات صورت گرفته توسط شورا و شهرداری نصب سطل‌های زباله در حاشیه رودخانه لنگرود است.

 

*مردم و مسئولین از قضیه سد معبر رنج می‌برند

منصفی در پاسخ به سؤال خبرنگار لنگرخبر درباره آخرین وضعیت جمع‌آوری سد معبر در سطح شهر بیان کرد: همه مردم و مسئولین از قضیه سد معبر رنج می‌برند و تأکید شهرداری و شورای شهر جمع‌آوری سد معبر از سطح شهر است.

 

وی با بیان اینکه برای همه کاسب‌ها و دست‌فروشان مکان در پارک بازار فراهم‌شده است افزود: در دوره گذشته چند بار طرح جمع‌آوری سد معبر در لنگرود آغاز شد ولی به دلیل رخدادهای شهری یا کشوری نظیر تجمعات در بهمن‌ماه سال گذشته این طرح متوقف شد ولی طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح از خردادماه آغاز می‌شود.

 

رئیس شورای شهر لنگرود خاطرنشان کرد: خواسته شهرداری و شورا این است که مغازه‌های پارک بازار صرفاً به‌عنوان انبار نباشند و مالکان در مغازه‌ها فعالیت داشته باشند تا بازار شهر لنگرود نیز به رونق بیفتد و لازم است شورای تأمین شهرستان لنگرود برای ساماندهی سد معبر به شورا و شهرداری کمک کند.

انتهای پیام/