افزایش ۸ درصدی ازدواج در گیلان
افزایش ۸ درصدی ازدواج در گیلان

مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به اینکه طی دو ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۹۵ مورد ازدواج در استان ثبت شده است، گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش هشت درصدی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، قاسم روحانی فر ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمارهای دو ماهه گذشته ثبت احوال گیلان، اظهار کرد: در دو ماهه نخست سال جاری درخواست دریافت ۱۵۰ هزار و ۷۵۴ کارت ملی هوشمند در سامانه ثبت شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بیش از یک میلیون و ۶۳۵ هزار درخواست ثبت شده است، افزود: گیلان در زمینه صدور کارت ملی هوشمند جزء ۱۰ استان برتر کشور محسوب می شود.

مدیرکل ثبت احوال گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: ۹۲ دفتر در قالب ۳۸۲ ایستگاه برای صدور کارت ملی هوشمند در سطح استان گیلان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه در دو ماهه نخست سال جاری پنج هزار و ۹۵ مورد ازدواج در استان گیلان ثبت شده است، گفت: در همین مدت در سال گذشته چهار هزار و ۶۹۱ مورد ازدواج در گیلان ثبت شد.

روحانی فر به رشد هشت درصدی این آمار در سال ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: از این تعداد چهار هزار و ۳۲۷ مورد در حوزه شهری و ۷۶۸ مورد نیز در حوزه روستایی ثبت شده است.

وی همچنین با اشاره به شناسنامه های صادر شده در گیلان، تصریح کرد: در دو ماهه نخست سال جاری ۲۳ هزار و ۲۴۹ فقره شناسنامه برای شهروندان گیلانی صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان با بیان اینکه در ماه های فروردین و اردیبهشت چهار هزار و ۳۸۱ مورد ولادت نیز ثبت شده است، ادامه داد: فاطمه، نازنین زهرا، زهرا بیشترین اسامی انتخابی برای دختران و ابوالفضل، امیرعلی و آراد بیشترین نام انتخابی برای پسران در این استان است.