هشدار هواشناسی؛ باران و سیل در ۱۵ استان طی امروز و فردا
هشدار هواشناسی؛ باران و سیل در ۱۵ استان طی امروز و فردا

سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه‌ای با اعلام بارش باران، رگبار، رعد و برق و وزش شدید باد شدید در ۱۵ استان کشور طی امروز و فردا نسبت به آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در اخطاریه سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها را برای استان‌های کشور به‌شرح زیر پیش‌بینی کرد؛

امروز ۱۲ خرداد: شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، نیمه شمالی لرستان، مرکزی، غرب و جنوب همدان، گیلان،‌ مازندران، خراسان شمالی، قزوین، البرز، دامنه‌های البرز در استان‌های تهران و سمنان.

یکشنبه ۱۳ خرداد: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بخش‌های مرکزی اردبیل، مرکزی، غرب اصفهان، نیمه شرقی لرستان،‌ مازندران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، دامنه‌های البرز در استانهای البرز، تهران و سمنان.

همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود. طی امروز و فردا با نفوذ و تقویت جریان‌های شمالی در سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود و امروز (۱۲ خرداد) دریای خزر به‌سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود، از این رو توصیه می‌شود جهت کاهش خسارتهای احتمالی تمهیدات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام/