مردم نسبت به کالای ایرانی و خرید آن تعصب داشته باشند
مردم نسبت به کالای ایرانی و خرید آن تعصب داشته باشند

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بایستی نسبت به کالای ایرانی و خرید آن تعصب داشته باشند که با تحقق این مهم، به اشتغال و تولید در کشور کمک می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی با اشاره به نقش مهم دولت در جلوگیری از واردات بویژه کالاهایی که امکان تولید آنها در کشور هست، افزود: اقتصاد مقاومتی بایستی در عمل تحقق یابد و اینگونه نباشد که بگوییم اقتصاد مقاومتی اما کالاهای قابل تولید در کشور را وارد کنیم.

وی با بیان اینکه مردم نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارند، ادامه داد: مردم با تغییر الگوی مصرف، حمایت و استفاده از کالای ایرانی می توانند در این ارتباط نقش آفرینی کنند.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی کاهش واردات، توجه به تولید داخلی و حمایت از آن را در رفع مشکل بیکاری مهم و حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: یکی از راه های ساماندهی اقتصاد کشور، اصلاح وضعیت تولید و امکان تولید کالا در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: مردم نیز بایستی نسبت به کالای ایرانی و خرید آن تعصب داشته باشند که با تحقق این مهم، به اشتغال و تولید در کشور کمک می شود.

لاهوتی با اشاره به الگوی بالای مصرف در کشور در بخش های مختلف آب، برق، مصرف برنج، نان و … تاکید کرد: لازم است راهبردهایی برای جلوگیری از اسراف مدنظر قرار گیرد و همه با یک اراده جمعی در کاهش هزینه های غیرضروری و پرهیز از اسراف بکوشیم.

انتهای پیام/