امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آرمان امام خمینی ایجاد تمدن اسلامی بود نه‌فقط ایران اسلامی‌گفت تصریح کرد: درب جمهوری اسلامی به بیرون باز می‌شود ولی برخی مخالف هستند و درب را به داخل باز می‌کنند و اجازه می‌دهند که همه وارد شوند و بخورند و چپاول کنند که دلیل آن به بهانه گفت‌وگوی تمدنی است که غرب وارد کشور شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی شامگاه دوشنبه در یادواره سه شهید آبچالکی لنگرود اظهار کرد: امام خمینی (ره) دغدغه آزادی، استقامت و مقاومت داشتند و نظیر امام هم کم نبودند و خیلی‌ها دستگیر و تبعید و به شهادت رسیدند.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی باروحیه انقلابی نه‌تنها ایران، بلکه دنیا را تکان داد افزود: امام در درون خود ایمانش را طوری تربیت کرد که دیگران به ایمان او ایمان بیاورند و با این قدرت توانست شهدا و جوانان را تربیت کند.

 

امام‌جمعه لنگرود گفت: آرمان و تلاش امام خمینی برای انقلاب اسلامی و خیزش ملت‌های اسلامی بود ولی هنوز هم عده‌ای به دنبال جمهوری اسلامی هستند.

 

سلیمانی با بیان اینکه سیاست امام خمینی عین دیانت بود خاطرنشان کرد: امام فقط صاحب‌نظر نبود و فقط با پای استدلال حرف نمی‌زد  بلکه حرف‌ها از ته دل بود و اگر می‌گفت آمریکا مشکل اصلی ما است این را با بصیرت کامل می‌گفت.

 

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه برخی می‌خواهند از امام فقط میراث فرهنگی بسازند بیان کرد: فکر و اندیشه و انقلاب امام زنده است و در این اوضاع فعلی جهان باید به این موضوع توجه کنیم که جزو کدام دسته از تربیت‌شدگان مکتب امام هستیم.

 

امام‌جمعه لنگرود با اذعان به اینکه امام آمریکا، استکبار و غرب را به استیضاح می‌کشاند گفت: برخی می‌خواهند امام را معامله‌گر و اهل مذاکره معرفی کنند ولی به این توجه ندارند که اگر امام مذاکره گر بود قبل از واژگونی سلطنت شاه می‌توانست مذاکره کند که این پیشنهاد هم از طرف مقابل به امام داده‌شده بود.

 

سلیمانی با بیان اینکه شهدا انقلابیون انقطاعی هستند افزود: اندیشه شهدا آرمان حکومت مهدویت در ایران و جهان است و به خاطر همین آرمان بزرگ از این جهان منقطع شدند و برای دست‌یابی به آن تلاش کردند.

 

وی با اشاره به حضور و کمک ایران به کشورهای اسلامی بیان کرد: امروز هم تفکر بازرگان وجود دارد و با کمک به کشورهای اسلامی مشکل‌دارند درحالی‌که اصلاً دلیل آن را نمی‌دانند و فقط به دنبال ملی‌گرایی هستند.

 

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آرمان امام خمینی ایجاد تمدن اسلامی بود نه‌فقط ایران اسلامی تصریح کرد: درب جمهوری اسلامی به بیرون باز می‌شود ولی برخی مخالف هستند و درب را به داخل باز می‌کنند و اجازه می‌دهند که همه وارد شوند و بخورند و چپاول کنند که دلیل آن به بهانه گفت‌وگوی تمدنی است که غرب وارد کشور شود.

 

سلیمانی با بیان اینکه غرب فکر می‌کند ایران فقط به خاطر گشنگی، استبداد، فقر و غیره انقلاب کرد افزود: انقلاب ایران انقلاب ولایت است و جایی که هدفش ولایت است باید این تفکر به دیگر کشورها نفوذ کند.

انتهای پیام/