فرماندار لنگرود با بیان اینکه در یک بازه زمانی کتابخانه‌ها توسط شهرداری اداره می‌شد گفت: جلسه امروز انجمن کتابخانه‌ها نشان از غربت این نهاد فرهنگی است که از شهرداری‌های شهرستان فقط شهردار لنگرود حضور دارد و از بقیه شهرداری‌ها نماینده شرکت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، فرماندار شهرستان لنگرود در جلسه انجمن و نهضت مطالعه کتابخانه‌های عمومی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه ظرفیت‌های فرهنگی لنگرود بالا است اظهار کرد: لنگرود دارای افراد معروف و نویسندگان مطرحی است که برای معرفی آنان به نسل جوان و آثار و فعالیت‌هایشان اقدامات مناسبی صورت نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی کتابخانه‌ها توسط شهرداری اداره می‌شد افزود: جلسه امروز انجمن کتابخانه‌ها نشان از غربت این نهاد فرهنگی است که از شهرداری‌های شهرستان فقط شهردار لنگرود حضور دارد و از بقیه شهرداری‌ها نماینده شرکت کرده است که لازم بود خود شهرداران در این جلسه شرکت می‌کردند.

 

سیدرضا جوادپور گفت: کتابخانه شهرستان با کمک دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی می‌تواند ابتکار عمل در این حوزه را به دست گیرد.

 

فرماندار لنگرود با تأکید بر اینکه پرداخت نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه وظیفه قانونی است افزود: کلیه شهرداران شهرستان لنگرود حسابی مستقل مانند حساب ۵ درصد شهرداری ایجاد کنند تا مبالغ برای پرداخت به امور کتابخانه‌ها مشخص و بر اساس نظم باشد.

 

شهردار لنگرود نیز در جلسه انجمن و نهضت مطالعه کتابخانه‌های عمومی لنگرود اظهار کرد: شهرداران یکی از متولیان کمک به کتابخانه‌ها با پرداخت حق نیم درصد از منابع مالی هستند که از اول سال جاری تاکنون حق نیم درصد به‌صورت مستمر به‌حساب کتابخانه پرداخت می‌شود.

 

وی با بیان اینکه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی باید رونق بیشتری داشته باشد افزود: شهرستان دارای فرهیختگان و نویسندگان بزرگی است که نشان می‌دهد زیربنای شهرستان دارای فرهنگ و ریشه پایداری است و باید برای حفظ آن کوشش کنیم.

 

یکی از پیشکسوتان و نویسندگان لنگرود نیز در این جلسه با بیان اینکه کتابخانه مکانی آرام جهت مطالعه است اظهار کرد: کمک اصلی به کتابخانه از طریق پرداخت حق نیم درصد شهرداری‌ها به کتابخانه است که باید شهرداران در این زمینه توجه بیشتری داشته باشند.

 

محمد بندری با بیان اینکه کتابخانه یک مرجع فرهنگی است و باید برای فرهنگ خودمان احترام بگذاریم افزود: فرهنگ در بعضی جاها خیلی بالاتر از فرهنگ است.

 

وی گفت: مسئولان باید باهمت خود کتابخانه را یاری دهند و با پرداخت منابع مالی به کتابخانه در توسعه این امر نیک شریک باشند.

انتهای پیام/