خلاصه عملکرد ایران در جام جهانی/ «ترین‌های» تیم ملی را بشناسیم
خلاصه عملکرد ایران در جام جهانی/ «ترین‌های» تیم ملی را بشناسیم

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در حالی در پایان مرحله گروهی مسابقات جام جهانی با توقف برابر تیم پر ستاره پرتغال از صعود به مرحله حذفی این مسابقات بازماند که با یک پیروزی مقابل مراکش قهرمان آفریقا، یک شکست خفیف مقابل اسپانیا قهرمان سابق جهان و یک تساوی غرور انگیز مقابل قهرمان […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در حالی در پایان مرحله گروهی مسابقات جام جهانی با توقف برابر تیم پر ستاره پرتغال از صعود به مرحله حذفی این مسابقات بازماند که با یک پیروزی مقابل مراکش قهرمان آفریقا، یک شکست خفیف مقابل اسپانیا قهرمان سابق جهان و یک تساوی غرور انگیز مقابل قهرمان فعلی اروپا با ۴ امتیاز بعد از اسپانیا و پرتغال ۵ امتیازی در رده سوم قرار گرفت.

ملی پوشان کشورمان در این بازی ها ۲ گل زدند و ۲ گل خوردند، و یک کلین شیت داشتند. شاگردان کی روش در این بازی‌ها یک پنالتی دادند و یک پنالتی گرفتند که هر دو پنالتی هم در مقابل پرتغال حادث شد. علیرضا بیرانوند ضربه پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرد که شاید این مهمترین واکنش همه زندگی ورزشی بیرانوند باشد و کریم انصاریفرد نیز ضربه پنالتی ایران را گل کرد. 

* ۱۶ بازیکن بازی کردند
در این دوره از مسابقات جام جهانی در مجموع ۱۶ بازیکن برای تیم ملی ایران در ۳ بازی به میدان رفتند. علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، میلاد محمدی، روزبه چشمی، وحید امیری، سردار آزمون، احسان حاج صفی، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی، مرتضی پور علی گنجی، کریم انصاریفرد، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی، مهدی طارمی، مجید حسینی و سامان قدوس بازیکنان ایرانی بودند که در این مسابقات فرصت بازی پیدا کردند. 

پژمان منتظری، رشید مظاهری، امیر عابدزاده، رضا قوچان نژاد، اشکان دژآگه، محمدرضا خانزاده و مهدی ترابی هم نفراتی بودند که در این تورنمنت فرصت بازی پیدا نکردند.

* ۴ کاپیتان
در این دوره از مسابقات سه بازیکن فرصت بستن بازوبند کاپیتانی در دیدارهای تیم ملی را پیدا کردند. مسعود شجاعی کاپیتان اول تیم ملی ایران در این بازی ها بود که در بازی نخست از ابتدا در ترکیب قرار گرفت. احسان حاج صفی کاپیتان دوم تیم ملی ایران بود که در بازی مقابل اسپانیا و پرتغال در ترکیب ثابت قرار داشت و دو بازی را بعنوان کاپیتان آغازگر بازی بود. کریم انصاریفرد و علیرضا جهانبخش نیز دو ملی پوش دیگر کشورمان بودند که در  این بازی ها افتخار بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی را پیدا کردند.

* شوتزن‌ترین بازیکنان ایران
شیوه بازی تیم ملی کشورمان به نوعی نبود که ملی پوشان خیلی فرصت شوتزنی پیدا کنند. اما در همین میان سردار آزمون و کریم انصاریفرد دو مهاجم تیم ملی کشورمان با مجموع ۴ شوت به سمت دروازه حریفان در این ۳ بازی شوتزن ترین بازیکنان تیم ملی بودند.  مهدی طارمی نیز با ۳ شوت بعد از این دو نفر سومین شوتزن تیم ملی در این مسابقات بود.

* شجاعی دیبل زن‌ترین بازیکن
مسعود شجاعی که تنها در یک بازی فرصت حضور در میدان پیدا کرد، دریبل زن ترین بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی شد. شجاعی در مقابل مراکش ۶ بار اقدام به دریبل زنی بازیکنان حریف کرد در چهار نوبت دریبل هایش با موفقیت همراه بود تا با این تعداد دریبل موفق بهترین عملکرد را در بین همه بازیکنان داشته باشد.

* ابراهیمی دقیق ترین بازیکن
امید ابراهیمی هافبک میانی تیم ملی ایران بیشترین تعداد پاس صحیح را در این مسابقات داشت. هافبک وسط تیم ملی ایران در مجموع این سه بازی ۷۵ بار به هم تیمی هایش پاس داد که ۸۴ درصد این پاس ها صحیح بود تا ابراهیمی با ۸۴ درصد دقت در پاس دقیق ترین بازیکن تیم ملی ایران باشد. مجید حسینی با ۸۱ درصد و مرتضی پور علی گنجی با ۷۶ درصد دقت در پاس دیگر بازیکنان دقیق تیم ملی ایران در این تورنمنت بودند.

* رضاییان موفق در دفع توپ
رامین رضاییان مدافع راست تیم ملی کشورمان با مجموع ۱۳ دفع توپ از این حیث بهترین عملکرد را در بین بازیکنان تیم ملی داشت. مرتضی پور علی گنجی با ۱۰ و سعید عزت اللهی با ۹ بار دفع توپ بعد از رضاییان بهترین بازیکنان تیم ملی ایران از این حیث بودند.

* امیری خشن‌ترین ایرانی در جام جهانی
هافبک تکنیکی تیم ملی کشورمان که خاطره لایی زدنش به پیکه هرگز از یادها نخواهد رفت، به همان میزان که یک بازیکن تکنیکی است، بازیکنی درگیر و خشن هم محسوب می شود. امیری در مجموع ۳ بازی تیم ملی کشورمان در این مسابقات ۶ بار مرتکب خطا شد تا پر خطاترین بازیکن تیم ملی ایران باشد. وی یک بار هم از داوران اخطار گرفت تا با این آمار بتوان او را خشن ترین بایکن ایران در جام جهانی دانست.

سردار آزمون، علیرضا جهانبخش و امید ابراهیمی نیز هر کدام با انجام ۵ خطا در این ۳ بازی بعد از امیری دیگر بازیکنان پر خطا محسوب می شوند. 

[ad_2]

منبع