کاراته ایران با چهار سهمیه اولین حضور المپیکی را تجربه می کند
کاراته ایران با چهار سهمیه اولین حضور المپیکی را تجربه می کند

به گزارش خبرنگار مهر، روز دوم از آخرین مرحله از رقابتهای گزینشی المپیک که با حضور ۳۱۸ کاراته کا از ۸۴ کشور به میزبانی کرواسی در سالن «مارینا لوینو» شهرک اوماگ جریان دارد، با کسب سه سهمیه حضور در آرژانتین همراه بود تا با احتساب سهمیه مبنیا حیدری که روز گذشته کسب شد، کاراته ایران با چهار […]

به گزارش خبرنگار مهر، روز دوم از آخرین مرحله از رقابتهای گزینشی المپیک که با حضور ۳۱۸ کاراته کا از ۸۴ کشور به میزبانی کرواسی در سالن «مارینا لوینو» شهرک اوماگ جریان دارد، با کسب سه سهمیه حضور در آرژانتین همراه بود تا با احتساب سهمیه مبنیا حیدری که روز گذشته کسب شد، کاراته ایران با چهار سهمیه به استقبال اولین حضور المپیکی خود برود. 

این برای نخستین بار است که کاراته به صورت رسمی در بازیهای المپیک حاضر می شود و تیم ایران با دو سهمیه در بخش دختران و دو سهمیه در بخش پسران راهی آرژانتین خواهد شد. مبینا حیدری، فاطمه خنکدار، علیرضا فرجی و نوید محمدی چهار نماینده ایران در بازیهای ۲۰۱۸ می باشند.

در این مسابقات به نفرات اول و دوم سهمیه حضور در المپیک نوجوانان تعلق می گرفت که تیم کشورمان در پایان این مسابقات موفق به کسب سه مدال طلا و یک نقره شد. فاطمه خنکدار پس از پنج  پیروزی،  در مبارزات ماقبل فینال، در پیکار نهایی نیز حریف ازبکستان را ۲ بر یک شکست داد و به نشان طلای وزن ۵۳- کیلو گرم دست یافت.

دیگر کاراته کای طلایی کشورمان در این رقابتها علیرضا فرجی در وزن۶۱- کیلو گرم بود. علیرضا در ششمین مبارزه برای رسیدن به سکوی اول، کاراته کای گواتمالایی را یک بر صفر شکست داد.

نوید محمدی در وزن ۶۸+ کیلو گرم بعد از نمایش فوق العاده اش, در آخرین گام پس از تساوی سه به سه با قانون سنشو (کسب اولین امتیاز)مغلوب حریف مراکشی شد تا با مدال نقره راهی بوینس آیرس آرژانتین شود.

روز گذشته، مبینا حیدری در وزن  ۵۹- کیلو گرم که اولین مجوز حضور در المپیک را به نام ثبت کرد، بعد از پنج برد در پیکار آخر مغلوب حریف خود از روسیه شد و به نشان نقره دست یافت.

ابوالفضل میرزایی و نگین التونی دو نماینده دیگر کشورمان در تاتامی کرواسی بودند که برغم‌ مبارزات خوب موفق نشدند به فینال اوزان خود راه یابند.‌آلتونی روز گذشته به نشان نقره دست یافته بود.

با پایان یافتن مسابقات انتخابی اوماگ کرواسی، تکلیف ۴۲ کاراته کا از ۴۸ شرکت کننده المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس مشخص شد که سهم کاراته ایران در پایان این رقابتها چهار سهمیه( دو سهمیه در دخترات دو سهمیه در بخش پسران) بود.

[ad_2]

منبع