زادگاه کم‌جمعیت برانکو میزبان سرخپوشان در کرواسی
زادگاه کم‌جمعیت برانکو میزبان سرخپوشان در کرواسی

به گزارش خبرگزاری مهر،  پرسپولیس در استان واراژدین یکی از ۲۰ استان کشور کرواسی اردو زده است که نام خود را از مرکز این استان یعنی شهر واراژدین دارد. آنها مثل دیگر استان‌ها، پرچم خاص خود را دارند که شامل سه خط قرمز و دو خط سفید با نشانی در سمت چپ پرچم است. طبق […]

به گزارش خبرگزاری مهر،  پرسپولیس در استان واراژدین یکی از ۲۰ استان کشور کرواسی اردو زده است که نام خود را از مرکز این استان یعنی شهر واراژدین دارد. آنها مثل دیگر استان‌ها، پرچم خاص خود را دارند که شامل سه خط قرمز و دو خط سفید با نشانی در سمت چپ پرچم است. طبق اطلاعات مندرج در ویکی پدیا، این استان بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱، ۱۸۳ هزار و ۷۳۰ نفر جمعیت دارد که شهر واراژدین ۴۷ هزار و ۵۵ نفر آنها را در خود جای داده است.

این استان، اسلوونی را در همسایگی خود دارد و یک استان هم بین آنها و مجارستان قرار دارد. از همین رو دو بازی تدارکاتی سرخپوشان با تیم‌های مجارستانی و اسلوونیایی است که در این منطقه حضور دارند.

در شهر واراژدین رفت و آمد مردم با دوچرخه کاملا به چشم می‌آید و با توجه به عدم گستردگی شهر، وسیله نقلیه محبوبی است. در بعضی نقاط شهر همچنین تردد خودروها ممنوع است و عبور و مرور در این بخش‌ها با دوچرخه یا به صورت پیاده امکان‌پذیر است.

[ad_2]

منبع