فهرست زمان‎بندی اعزام ورزشکاران به بازی‎های آسیایی اندونزی
فهرست زمان‎بندی اعزام ورزشکاران به بازی‎های آسیایی اندونزی

به گزارش خبرنگار مهر، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۷ مرداد ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی به میزبانی اندونزی و در دو شهر پالمبانگ و جاکارتا و همچنین برخی از حومه‌های این دو شهر آغاز می‌شود. البته از میان رشته‌های این دوره از بازی‌ها، رقابت ورزشکاران در برخی از رشته‌ها مانند فوتبال، […]

به گزارش خبرنگار مهر، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۷ مرداد ماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی به میزبانی اندونزی و در دو شهر پالمبانگ و جاکارتا و همچنین برخی از حومه‌های این دو شهر آغاز می‌شود. البته از میان رشته‌های این دوره از بازی‌ها، رقابت ورزشکاران در برخی از رشته‌ها مانند فوتبال، هندبال و … پیش از مراسم افتتاحیه آغاز می‌شود و بر همین اساس اعزام آنها به محل برگزاری این رقابت‌ها زودتر از دیگر ورزشکاران انجام می‌شود.

در مجموع اینکه بر اساس زمانبندی برگزاری رقابت ورزشکاران در رشته‌های مختلف بازی‌های آسیایی که از سوی برگزارکنندگان این بازی‌ها اعلام شده است، زمان اعزام ورزشکاران کشورمان و بازگشت آنها متفاوت است.

بر اساس برنامه‌ای که کمیته‌ ملی المپیک تا به امروز برای اعزام اعضای کاروان ایران به اندونزی نهایی کرده است، فوتبال اولین رشته‌ای است که به اندونزی اعزام می‌شود و ورزشکاران سه‌گانه هم به عنوان آخرین رشته راهی این کشور می‌شوند.

زمانبندی اعزام ورزشکاران در رشته‌های مختلف به محل برگزاری بازی‌های آسیایی در اندونزی به این شرح است:

فوتبال
تیم ملی فوتبال ایران ۱۲ مرداد ماه عازم پکن می‌شود و ۱۸ مرداد ماه هم از این شهر راهی جاکارتا می‌شود. ۱۱ شهریور ماه هم به عنوان زمان بازگشت این تیم مشخص شده که از طریق کوالالامپور انجام می‌شود.

هندبال
ملی‌پوشان هندبال ایران ۱۵ مرداد ماه تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرده و یک روز بعد وارد جاکارتا می‌شود. ۱۰ شهریور ماه نیز به عنوان زمان بازگشت آنها نهایی شده است.

سوارکاری 
۱۵ مرداد ماه سوارکاران ایران و همراهانشان با پرواز کوالالامپور، تهران را ترک کرده و یک روز بعد وارد جاکارتا می‌شوند. ۱۲ شهریور ماه زمان بازگشت آنهاست که از همین مسیر انجام می‌شود.

واترپلو
۱۹ مرداد ماه زمانی است که برای اعزام تیم ملی واترپلو لحاظ شده است. اعضای این تیم با پرواز کوالالامپور، تهران را ترک کرده و یک روز بعد وارد جاکارتا می‌شوند؛ ضمن اینکه ۱۱ شهریور ماه نیز زمان بازگشت آنها از همین مسیر است. البته برگزاری اردو در سنگاپور و بر همین اساس تاریخ زمان ورود به جاکارتا، موضوعی است که به خاطر آن احتمال دارد تغییراتی در این زمینه ایجاد شود.

دوچرخه سواری (کوهستان)
رکابزنان ایران در بخش کوهستان ۲۰ مرداد ماه با پرواز تهران ـ کوالالامپور راهی جاکارتا می‌شوند و اول شهریور نیز به کشور بازمی‌گردند. البته دومین گروه رکابزنان کوهستان همزمان با گروه اول به جاکارتا سفر می‌کنند، اما دهم شهریور ماه به عنوان زمان بازگشت آنها اعلام شده است.

شنا و بدمینتون
تیم‌های ملی شنا و بدمینتون ۲۲ مرداد ماه تهران را ترک کرده و یک روز بعد از کوالالامپور وارد جاکارتا می‌شوند. سوم شهریور ماه زمان بازگشت این دو تیم است.

ووشو، والیبال، کبدی، تکواندو، پاراگلایدینگ، شمشیربازی و ژیمناستیک
۲۲ مرداد ماه زمان اعزام اعضای تیم‌های ملی ووشو، والیبال، کبدی، تکواندو، پاراگلایدینگ، شمشیربازی و ژیمناستیک به جاکارتا است که همگی از طریق کوالالامپور انجام می‌شود. طبق برنامه ووشوکاران، تکواندوکاران و کبدی‌کاران ایران سوم شهریور به کشور بازمی‌گردند. ۱۱ شهریور ماه زمان بازگشت تیم ملی والیبال است. تیم ملی پاراگلایدینگ ۸ شهریور ماه و اعضای تیم‌های شمشیربازی و ژیمناستیک هم به ترتیب دوم و سوم شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند.

وزنه‌برداری، قایقرانی، گروه دوم سوارکاری و بسکتبال (هر دو تیم) 
اعضای تیم‌های ملی وزنه‌برداری، قایقرانی، گروه دوم سوارکاری و بسکتبال (هر دو تیم) ۲۴ مرداد ماه از طریق کوالالامپور راهی جاکارتا می‌شوند، اما زمان بازگشت آنها متفاوت است. بر این اساس وزنه‌برداران ۶ شهریور ماه و پاروزنان دوم شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند. اعضای تیم سه نفره بسکتبال ۶ شهریور ماه جاکارتا را ترک می‌کنند و ۱۱ شهریور ماه هم زمان بازگشت تیم ملی بسکتبال است. گروه دوم سوارکاری که شامل سرپرست و دامپزشک می‌شود نیز ۱۲ شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند.

کشتی آزاد و فرنگی، تیروکمان و دوچرخه‌سواری
ملی‌پوشان ایران در تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی و تیر و کمان ۲۵ مرداد ماه تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرده و یک روز بعد وارد جاکارتا می‌شوند. در این بین آزادکاران ۳۰ مرداد ماه و فرنگی‌کاران اول شهریور ماه به تهران بازمی‌گردند؛ زمان بازگشت کمانداران هم ۸ شهریور ماه است.

همچنین رکابزنان ایران در بخش جاده هم همزمان با ورزشکاران این تیم‌ها یعنی ۲۵ مرداد ماه به جاکارتا اعزام می‌شوند. اولین گروه رکابزنان جاده ۳ شهریور ماه و گروه دوم ۱۰ شهریور ماه به تهران بازمی‌گردند.

گروه دوم وزنه‌برداری، پنچاک سیلات و اسکواش
۲۶ مرداد ماه برای اعزام ورزشکاران این رشته‌ها در نظر گرفته شده است. بر این اساس وزنه‌برداران گروه دوم ۶ شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند. اعضای تیم ملی پنچاک سیلات ۸ شهریور ماه و اسکواش‌بازان هم ۱۱ شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند.

کشتی فرنگی، قایقرانی (قایق بادبانی) و بوکس
فرنگی‌کاران ایران ۲۷ مرداد ماه از طریق کوالالامپور عازم جاکارتا شده و اول شهریور ماه بازمی‌گردند. همچنین پاروزنان ایران در بخش بادبانی هم همراه با اعضای تیم ملی بوکس ۲۷ مرداد ماه عازم جاکارتا می‌شوند. اعضای این دو تیم ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند.

برای اعزام تیم ملی جوجیتسو به جاکارتا که از طریق کوالالامپور انجام می‌شود نیز زمان ۲۷ مرداد ماه لحاظ شده است؛ پنجم شهریور ماه نیز زمان بازگشت این تیم است.

دوومیدانی (حسن تفتیان)
حسن تفتیان یکی از دوندگان کشورمان است که از پاریس عازم جاکارتا می‌شود. وی ۲۸ مرداد ماه به جاکارتا سفر می‌کند و ۹ شهریور ماه نیز زمان بازگشت این دونده خواهد بود. تفتیان همراه با مربی خارجی خود در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کند و پس از اتمام این بازی‌ها، مربی وی از همان اندونزی عازم فرانسه می‌شود.

کاراته و دوچرخه‌سواری (گروه سوم جاده) 
۲۸ مرداد ماه اعضای تیم ملی کاراته و سومین گروه دوچرخه‌سواری جاده همزمان عازم کوالالامپور شده و یک روز بعد از طریق این شهر راهی جاکارتا می‌شوند. رکابزنان این گروه سوم شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند اما کاراته‌کاران هشتم شهریور ماه اندونزی را ترک می‌کنند.

سوارکاری (پرش)، دوومیدانی (گروه دوم)، تنیس روی میز و دوچرخه‌سواری پیست
۲۹ مرداد ماه زمانی است که برای اعزام این تیم‌ها به جاکارتا در نظر گرفته شده است. از میان آنها سوارکاران و پینگ‌پنگ‌بازان ۱۲ شهریور ماه و دوومیدانی‌کاران ۹ شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند. رکابزنان پیست هم ۱۰ شهریور ماه جاکارتا را ترک می‌کنند.

همچنین ​خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری قرار است چهارم شهریور ماه از طریق کوالالامپور عازم جاکارتا شود و ۱۲ شهریور ماه همراه با آخرین گروه سوارکاری به کشور بازگردد.

کوراش، شیرجه و دوومیدانی (گروه سوم) 
اعضای تیم‌های ملی کوراش، شیرجه و دوومیدانی (گروه سوم) ۳۱ مرداد ماه تهران را به مقصد کوالالامپور ترک کرده و یک روز بعد وارد جاکارتا می‌شوند. در این بین ورزشکاران کوراش و دوومیدانی ۹ شهریور ماه این شهر را ترک می‌کنند و با فاصله دو روز بعد هم تیم ملی شیرجه راهی تهران می‌شود.

برای اعضای تیم ملی جودو به جاکارتا اول شهریور ماه در نظر گرفته شده است. این تیم یک روز پس از اعزام از طریق کوالالامپور وارد محل برگزاری بازی‌های آسیایی شده و ۱۱ شهریور ماه هم جاکارتا را ترک می‌کند.

دوومیدانی (گروه چهارم) 
چهارمین گروه از اعضای تیم ملی دوومیدانی دوم شهریور ماه از طریق کوالالامپور عازم جاکارتا شده و ۹ شهریور ماه هم به کشور بازمی‌گردند.

دوومیدانی (احسان حدادی)
حسان حدادی نیز دیگر دونده کشور ما در بازی‌های آسیایی است که چهارم شهریور ماه از فرانکفورت همراه با مربی خارجی خود عازم جاکارتا می‌شوند و ۹ شهریور ماه هم این شهر را ترک می‌کنند. مربی حدادی از همان جاکارتا به آلمان بازمی‌گردد.

قایقرانی (روئینگ)
اعضای تیم ملی قایقرانی روئینگ ۲۱ تیرماه عازم پکن می‌شوند و ۲۲ مرداد ماه از همان جا راهی پالمبانگ خواهند شد. سوم شهریور ماه زمان بازگشت این تیم است.

قایقرانی (کانوکایاک آب‌های آرام) 
اعضای تیم ملی قایقرانی (کانوکایاک آب‌های آرام) ۱۴ مرداد ماه راهی کوالالامپور می‌شوند و پس از دو هفته اردوی آماده‌سازی، این شهر را به مقصد پالمبانگ ترک می‌کنند. ۱۱ شهریور ماه زمان بازگشت این تیم است. همچنین قرار است رئیس فدراسیون قایقرانی ۲۲ مرداد ماه عازم پالمبانگ شود و همراه با آخرین تیم اعزامی این فدراسیون به کشور بازگردد.

والیبال ساحلی
اعضای تیم ملی والیبال ساحلی ۲۲ مرداد ماه راهی کوالالامپور شده و یک روز بعد وارد پالمبانگ می‌شوند؛ آنها هشتم شهریور ماه به کشور بازمی‌گردند.

تیراندازی و تنیس
تیراندازی و تنیس تیم‌هایی هستند که ورزشکارانشان ۲۲ مرداد ماه تهران را به مقصد پالمبانگ ترک می‌کنند، البته تیراندازان به صورت مستقیم عازم این شهر می‌شوند اما تنیسورها از طریق کوالالامپور؛ آنها ۲۵ شهریور و اول شهریور ماه به ترتیب به کشور بازمی‌گردند.

۲۵ مرداد و ۶ شهریور ماه زمانی است که برای اعزام و بازگشت تیم ملی صخره‌نوردی در نظر گرفته شده است؛ این اعزام از طریق کوالالامپور انجام می‌شود.

ورزش‌های سه‌گانه
اعضای تیم ملی ورزش‌های سه‌گانه دوم شهریور ماه از طریق کوالالامپور عازم پالمبانگ می‌شوند و ۱۳ شهریور هم به کشور بازمی‌گردند.

[ad_2]

منبع