کارشناس سیاسی با ارائه راهکارهای اقتصادی جهت توسعه در کشور گفت: تعصب به تولید و حمایت از کالای داخلی موجب پیشرفت اقتصاد در هر کشوری می‌شود که این مهم باید در کشور نیز تقویت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، حسن حسین دوست در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه لنگرود با اشاره به دشمنی همیشه استکبار با انقلاب اسلامی و مردم ایران اظهار کرد: آمریکا از آغاز انقلاب تاکنون برای براندازی انقلاب و ساقط سازی آن تلاش کرد که با برنامه‌ریزی انواع نقشه‌ها سعی در تغییر رفتار مردم را داشت.

 

وی با بیان اینکه دشمن هیچ‌وقت به خواسته خود درباره سقوط نظام نمی‌رسد افزود: استکبار متوجه شده که در تغییر رفتار مردم نیز نمی‌توانند آن‌چنان موفق باشند و امروز با عملیات‌های مختلف به دنبال ساقط کردن مستقیم انقلاب است.

 

کارشناس سیاسی با بیان اینکه استکبار سه روش را در پیش‌گرفته است گفت: دامن زدن به اختلافات داخلی و صحنه‌سازی، ناامن کردن مرزها و تشدید تحریم‌ها برنامه‌های دشمن علیه انقلاب اسلامی است که لازم است هوشیاری مردم نسبت به اقدامات دشمن بیشتر شود.

 

حسین دوست با بیان اینکه دشمن از بستر اعتراضات و مطالبات درست مردم سوءاستفاده می‌کند خاطرنشان کرد: دشمن از هر طریقی تلاش می‌کند تا جلو تعامل ایران با دیگر کشورها را بگیرد و در این مسیر از هیچ اقدامی دست نمی‌کشد.

 

وی با اشاره به وعده‌های روحانی در ایام انتخابات تصریح کرد: بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم یکی از محوری‌ترین وعده‌های انتخاباتی دولت بود که برای تحقق آن از مسیر تعامل با دیگر کشورها و گسترش روابط خارجی بود که در این زمینه اشتباهاتی نیز صورت گرفت.

 

کارشناس سیاسی با بیان اینکه قرار بود برجام وضعیت اقتصاد کشور را بهبود ببخشد گفت: بااینکه ایران هنوز بر سر وعده‌های خود در قبال برجام ایستاده و همه را اجرایی کرده ولی طرف مقابل نه‌تنها به وعده‌های خود عمل نکرد بلکه زیر آن نیز زده‌اند.

 

حسین دوست با ارائه راهکارهای اقتصادی جهت توسعه در کشور بیان کرد: تعصب به تولید و حمایت از کالای داخلی موجب پیشرفت اقتصاد در هر کشوری می‌شود که این مهم باید در کشور نیز تقویت شود.

 

وی با بیان اینکه نباید اقتصاد ما در اختیار نفت باشد افزود: باید مدیریت ایجاد سرمایه از نفت دست ما باشد نه اینکه فقط به نفت متکی باشیم، باید ب ای درآمدزایی از روش‌های به‌صرفه دیگر نیز طرح‌ریزی و اجرایی شود.

 

کارشناس سیاسی با اشاره به نقش مهم مردم در ایجاد اشتغال، رشد و بهبود اقتصادی در کشور تصریح کرد: سرانه مصرف ایران در برخی لوازم و کالاها از کل جهان نیز بیشتر است و باید برای توسعه اقتصاد کشور مردم نیز مصرف کالاهای غیرضروری را کنار بگذارند.

انتهای پیام/