کشف و ضبط ادوات صید غیرمجاز در چاف‌وچمخاله لنگرود
کشف و ضبط ادوات صید غیرمجاز در چاف‌وچمخاله لنگرود

رئیس اداره محیط‌زیست لنگرود از کشف و ضبط ادوات صید غیرمجاز در چاف‌وچمخاله شهرستان لنگرود خبر داد.

سید امین نجات در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: یگان حفاظت محیط‌زیست پاسگاه محیط‌بانی چاف‌وچمخاله در ۷۲ ساعت گذشته موفق به کشف  و ضبط ۱۶ رشته تور صید زیرآبی غیرمجاز و یک‌رشته سالیک شدند.

وی با بیان اینکه در پایش مستمر از محدوده ساحلی حوزه استحفاظی، از چندین مورد برداشت غیرمجاز ماسه ساحلی نیز جلوگیری شده است افزود: یگان حفاظت محیط‌زیست با گشت‌های مستمر خود پیشگیری از وقوع جرائم زیست‌محیطی را سرلوحه امور خود قرار داده‌اند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان لنگرود با اشاره به آموزش محیط‌زیست در مدارس گفت: آموزش محیط‌زیست با عنوان انسان و محیط‌زیست به دانش آموزان مقاطع پنجم تا نهم توسط کارشناسان محیط‌زیست آغاز شد.

نجات با اشاره به اینکه این آموزش توسط اداره محیط‌زیست لنگرود با همکاری کانون فرهنگی راهیان غدیر لنگرود و باهدف غنی‌سازی اوقات فراغت تابستانی صورت می‌گیرد بیان کرد: این دوره از آموزش‌ها که از اول تیرماه ۹۶ تا ۳۱ مرداد ادامه دارد و دانش آموزان در کنار فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی، با مفاهیم پایه در محیط‌زیست نیز آشنا خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت محیط‌زیست بر پایه آموزش و فرهنگ‌سازی کودکان و نوجوانان جامعه بنا خواهد شد و هرگونه هزینه‌ای در این زمینه منافع بلندمدت برای اجتماع بشر را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/