عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ضعف تیم اقتصادی دولت و عدم توانایی برای خروج از نابسامانی‌ها گفت: علت بروز مشکلات در جامعه امروز وجود تفکر غربی مسئولان است، تیم اقتصادی دولت دارای تفکر غربی هستند و برون‌رفت از این وضعیت خواسته نمایندگان و ملت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، جواد کریمی قدوسی شامگاه جمعه در نشست بصیرتی که در مسجد شهدا (امینی) لنگرود برگزار شد اظهار کرد: بهمن‌ماه امسال اربعین انقلاب آغاز می‌شود، تحول عظیمی که جهان را تحت تأثیر قرارداد و نظیر آن جز در صدر اسلام وجود نداشت.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر کشوری برای اداره جامعه خود نظامی را برگزیده و ایران انقلاب اسلامی را برگزیده است افزود: انقلاب احیاگر اسلام ناب برای اداره جهان بود و مردم برای اولین بار نوع حکومتی از جنس اسلام ناب که مشابه آن در صدر اسلام بود را تجربه کردند.

 

وی با اشاره به اینکه رهبر، فرد محوری هر حکومتی است که در انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان ولایت‌فقیه نامبرده می‌شود گفت: انقلاب اسلامی‌ با پشتوانه مردم و با رهبری امام خمینی پیروز شد و اکنون چهل سال است ایران بر پایه و محور ولایت‌فقیه هدایت می‌شود.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعاً انقلاب اسلامی مدعی است که توانایی اداره امت اسلامی را دارد و برای آن نیز مستندات و مدرک وجود دارد خاطرنشان کرد: ایران در طول چهل سال گذشته دستاوردهای زیادی داشته که بر کسی پوشیده نیست ولی این روزها بیشترین هجمه به سمت ولی‌فقیه است که در این چهار دهه از هیچ تهدیدی در امان نبوده است.

 

کریمی قدوسی با اشاره به اهمیت وجود رهبری و ولایت‌فقیه در جامعه اسلامی تصریح کرد: در طول عمر چهل‌ساله انقلاب تهدیدی را علیه کشور پیدا نمی‌کنید که رهبر انقلاب نسبت به آن واکنش نشان نداده و راه‌های عبور از تهدیدات را مطرح نکرده باشند، وجود ولایت‌فقیه وجود حداکثری است و جایی کم‌وزیاد نمی‌کند، همه وجود خود را به میدان می‌آورد و خستگی و ترس معنا و مفهوم ندارد.

 

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر انقلاب به‌عنوان فرمانده کل قوا در زمینه ایمن‌سازی کشور در امور دفاعی و ایجاد قدرت بازدارندگی کشور بیان کرد: اساس حفظ نظام بر پایه ایجاد امنیت است و اگر دفاع و امنیت نباشد تمام دستاوردها یک‌روزه باطل می‌شود که قدرت تدافعی ایران در طول چند سال اخیر به اوج خود رسیده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه رهبری هیچ‌گاه اجازه نداد تفرقه موجب ضربه زدن به انقلاب شود و یک‌تنه جلوی افراد ایستاد گفت: عده‌ای در طول سال‌های اخیر تلاش کردند تا بین‌ سپاه و ارتش تفرقه و فاصله بیندازد ولی رهبری اجازه ایجاد تفرقه را نداد و بر وحدت آن‌ها نیز اضافه کرد.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور انقلابی یک تفکر بیشتر وجود ندارد و آن تفکر انقلابی بر پایه تفکر اسلام است افزود: رهبری همیشه زودتر از دیگران راه‌های پرخطر دشمن علیه انقلاب را شناسایی و راه‌های مقابله و ایمن بودن در مقابل خطرها را نیز گوشزد کرد.

 

کریمی قدوسی با اشاره به نقش رهبری در عبور مردم و انقلاب در زمان فتنه‌ها تصریح کرد: فتنه ۸۸ می‌توانست مثل فتنه جمل ۳۰ هزار کشته بگیرد ولی هوشیاری رهبری و ورود به‌موقع به این موضوع موجب شد تا این فتنه با کمترین آسیب به کشور خنثی شود و اگر این اقدام انجام نمی‌شد حتی ممکن بود سران فتنه در آن جریانات کشته شوند ولی امروز با حصر خانگی در امان هستند و زندگی می‌کنند که این رأفت نظام اسلامی، رهبری و ولایت‌فقیه است.

 

وی با اشاره به شنیده‌های اخیر درباره استیضاح و کناره‌گیری رئیس‌جمهور بیان کرد: هیچ‌گاه نظام اسلامی بخصوص رهبری از سقوط شخصی مثل رئیس‌جمهور استقبال نکرده و نمی‌کند مگر اینکه کارد به استخوان برسد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دیدار چند ماه روحانی با رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: روحانی در دیدار خود با رهبری از شنیده‌ها درباره کناره‌گیری‌اش و آمادگی برای کناره‌گیری سخن گفت که رهبری فرمودند باید تا آخر کار دولت بایستید و به وظایف قانونی خود عمل کنید.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استیضاح رئیس‌جمهور به بی‌ثباتی جمهوری اسلامی کمک می‌کند گفت: کسانی در مجلس صحبت از استیضاح می‌کنند که تا سال پیش تمام‌قد برای رأی آوردن روحانی در انتخابات تلاش می‌کردند و امروز که تمام امتیازات خود را گرفتند طرح استیضاح را پیش کشیده‌اند.

 

کریمی قدوسی با بیان اینکه امروز مقابله با جریان غرب‌گرا و نفوذ در رأس توجهات رهبری است افزود: موافق استیضاح نیستیم ولی منتقد دولت هستیم و اصرار داریم در کابینه دولت بخصوص در زمینه اقتصادی تغییراتی صورت گیرد.

 

وی با اشاره به ضعف تیم اقتصادی دولت و عدم توانایی برای خروج از نابسامانی‌ها بیان کرد: علت بروز مشکلات در جامعه امروز وجود تفکر غربی مسئولان است، تیم اقتصادی دولت دارای تفکر غربی هستند و برون‌رفت از این وضعیت خواسته نمایندگان و ملت است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: برجام به پایان رسید و مشخص شد که دولت توان حل مشکلات اقتصادی را ندارد و مذاکرات برای حل مشکلات اقتصادی بهانه بود، اصرار مجلس و نمایندگان تعویض کابینه اقتصادی دولت است و مشکلات امروز به دلیل ضعف عقیدتی مسئولین و بی‌توجهی به رهنمودهای رهبری است

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب پرفروغ نگه‌داشتن شعله‌های ایثار و شهادت است گفت: کسانی که باید جوابگوی اعمال خود باشند نیستند و برخی کورکورانه رهبری را زیر سؤال می‌برند درحالی‌که مخاطب مطالبات آنان کسان دیگری هستند.

 

کریمی قدوسی با بیان اینکه دشمنی با ولایت‌فقیه به خاطر ارزش کاربردی و تأثیر آن در جهان است تصریح کرد: رهبر ایران یکی از شخصیت‌های قدرتمند در ایران و جهان است ولی خود و خانواده‌اش به‌صورت ساده زندگی می‌کنند و از فقیرترین افراد هستند ولی عده‌ای در فضای مجازی چیزهای عجیب و دروغی علیه آنان منتشر می‌کنند که با واقعیت فاصله زیادی دارد.

انتهای پیام/