بیشترین دغدغه بهزیستی مناسب‌سازی درست در فضای عمومی جامعه است
بیشترین دغدغه بهزیستی مناسب‌سازی درست در فضای عمومی جامعه است

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با بیان اینکه بیشترین دغدغه بهزیستی مناسب‌سازی درست در فضای عمومی جامعه برای استفاده همگان است گفت: حدود ۱۰ درصد از افراد جامعه به‌گونه‌ای دارای معلولیت جسمی یا مشکلات خاص هستند و مناسب‌سازی معابر نیز یکی از حقوق شهروندی است که باید رعایت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، پیمان محمدی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان لنگرود با بیان اینکه رسانه‌ها در آگاهی بخشی به مردم بسیار مؤثرند اظهار کرد: اورژانس اجتماعی در لنگرود با هشت نیروی متخصص و کارشناس از اردیبهشت سال گذشته به‌صورت رسمی آغاز  به کارکرد که خدمات اورژانس اجتماعی به‌صورت رایگان و در کمال رازداری انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در معرفی خدمات اورژانس اجتماعی به مردم اطلاع‌رسانی کنند گفت: «صیانت و بالندگی اجتماعی با توسعه بهتر زیستن» شعار امسال هفته بهزیستی است و اداره بهزیستی تلاش می‌کند تا همه اقشار مردم از جامعه‌ای بالنده، پویا و مصون از آسیب‌ها بهره‌مند باشند.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان لنگرود با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم توسعه بهزیستی، متولی امر سلامت اجتماعی است ولی در شهرستان‌ها این موضوع به‌خوبی جا نیفتاده است افزود: حاکمیت در تربیت نسل آینده نقش بسزایی دارد و بهزیستی نیز طبق مأموریت‌های سازمانی که دارد در بین اقشار مختلف مردم ازجمله کودکان نیز می‌تواند ایفای نقش کند.

 

محمدی پور با اشاره به افتتاح نخستین مرکز رفاه و خانواده در شهرستان لنگرود تصریح کرد: مرکز رفاه کودک و خانواده ازجمله مراکزی است که در ارتقای سطح آگاهی‌های والدین مؤثر است و به کودک کمک می‌کند که در ساعاتی که والدین حضور  ندارند در زمان بازی خود فضای امن و مؤثری را داشته باشد.

 

وی با تأکید بر مناسب‌سازی در فضای عمومی بیان کرد: فضای عمومی باید به گونه طراحی شود تا برای همه اقشار جامعه مانند نابینایان و معلولین و جانبازان استفاده شود ولی به این موضوع مهم اهمیتی داده نمی‌شود و قشر قابل‌توجهی در جامعه برای رفت‌وآمد و رفع نیازهای خود با مشکل مواجه هستند.

 

رئیس اداره بهزیستی لنگرود با بیان اینکه بیشترین دغدغه بهزیستی مناسب‌سازی درست در فضای عمومی جامعه برای استفاده همگان است خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد از افراد جامعه به‌گونه‌ای دارای معلولیت جسمی یا مشکلات خاص هستند و مناسب‌سازی معابر نیز یکی از حقوق شهروندی است که باید رعایت شود.

 

محمدی پور با تأکید بر اینکه به دنبال افزایش اطلاعات مردم و انتقال اطلاعات به اقشار مختلف هستیم گفت: شماره تلفن ۱۴۸۰ بانام صدای مشاور یکی از خدمات بهزیستی است که شهروندان می‌توانند مشکلات خود در حوزه‌های اجتماعی را با مشاور مطرح کند تا مسیر درستی به وی پیشنهاد شود که تمام این اقدام به‌صورت محرمانه و در کمال رازداری انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/