پیوستن به پالرمو و FATF  جای اشکال است
پیوستن به پالرمو و FATF  جای اشکال است

مهرداد لاهوتی اظهار داشت: اگر قرار است که تحریم‌ها پابرجا باشد و از سوی دیگر نهادهای خارجی شرایط و اطلاعات اقتصادی کشور را رصد کنند، طبیعی است موضوع پیوستن به کنوانسیون‌هایی مانند پالرمو جای اشکال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی در مصاحبه با خبرنگار سیاسی «قدس آنلاین» درباره رد شدن لایحه پالرمو و FATF و تکلیف این لوایح پس از ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن، گفت: از آنجاییکه مجمع تشخیص مصلحت نظام به لایحه پالرمو و FATF  ایراداتی داشته و عملاً آنرا رد کرده، باید ایرادات آن گرفته شود و لایحه دوباره در مجلس مطرح گردد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به اظهارات رهبر معظم انقلاب نیز باید گفت دولت می‌تواند قوانین مشابهی درباره این کنوانسیون‌های بین المللی در داخل  تصویب کند. با این اوضاع اگر قرار است که تحریم‌ها پابرجا باشد و از سوی دیگر نهادهای خارجی شرایط  و اطلاعات اقتصادی کشور را رصد کنند، طبیعی است موضوع پیوستن به چنین کنوانسیون‌هایی جای اشکال دارد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس همچنین تصریح کرد: البته ما هم ایراداتی که از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان به این لوایح گرفته شده را قبول داریم و باید تعاملات دولت با  نهادهای‌های بین المللی بر اساس منافع اقتصادی کشورمان باشد.

لاهوتی همچنین افزود:  آخرین باری که لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون FATF  به مجلس آمد و برگشت، قرار شد به مدت دو ماه مسکوت بماند. این لایحه باید پروسه دو ماهه را طی و کمیسیون مربوطه آنرا بررسی کند و مجددا به صحن برگرداند تا ببینیم نظر نمایندگان در این باره چه خواهد بود.

انتهای پیام /