نخستین همایش بزرگداشت آیت‌الله جعفر شمس با عنوان “طبیب روحانی” در لنگرود
نخستین همایش بزرگداشت آیت‌الله جعفر شمس با عنوان “طبیب روحانی” در لنگرود

امام‌جمعه لنگرود از برگزاری نخستین همایش بزرگداشت مقام شامخ آیت‌الله جعفر شمس گیلانی با عنوان “طبیب روحانی” در لنگرود خبر داد.

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر اظهار کرد: نخستین همایش بزرگداشت مقام شامخ آیت‌الله جعفر شمس گیلانی (امام‌جمعه فقید شهرستان لنگرود) با عنوان “طبیب روحانی” در شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این مراسم پنج‌شنبه چهارم مردادماه جاری در مسجد جامع لنگرود برگزار می‌گردد گفت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان سخنران این مراسم است.

 

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به هدف برگزاری این همایش افزود: شناساندن و بیان ابعاد شخصیتی و علمی والای آیه الله شمس یکی از اهداف این همایش است و تلاش می‌شود تا برنامه بدون عیب و نقص و باشکوه هرچه‌تمام‌تر برگزار شود.

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: هر عالم متعهدی در عالم چراغی است که محدوده خود را روشن می‌کند و افراد جذب برنامه‌های عملی می‌شوند که از آن شخص می‌بینند و شهرستان لنگرود نیز در زمان حیات آیه الله شمس لنگرود از این نعمت برخوردار بود.

 

وی با بیان اینکه جامعه ما نسبت به مفاخر خود و زنده نگه‌داشتن نام و یاد آن‌ها مسئول است تصریح کرد: مفاخری بزرگی در شهرستان لنگرود وجود دارند که مانند آن‌ها کمتر پیدا می‌شود ولی متأسفانه در برخی موارد غفلت‌هایی درباره آن‌ها انجام‌شده است و برای مردم شناخته‌شده نیستند.

انتهای پیام/