فلاحتی: بنرهای تشکر را سنگ‌باران می‌کنم/لاهوتی: مسئولان باید با مردم شفاف باشند
فلاحتی: بنرهای تشکر را سنگ‌باران می‌کنم/لاهوتی: مسئولان باید با مردم شفاف باشند

در جلسه شورای اداری لنگرود بر لزوم شفاف‌سازی مسئولان در انجام امور با مردم و حل مشکلات مردم در اسرع وقت توسط مسئولان و نیز عدم نصب بنرهای تشکر از مسئولان در سطح شهر تأکید شد.

به گزارش لنگرخبر، نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان عصر امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات این شهرستان اظهار کرد: در جلسات شورای اداری باید بنشینیم تا مشکلات ادارات را بشنویم ولی زینت مجالس شدیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رسول فلاحتی با تأکید بر وحدت بین مردم و مسئولان گفت: اگر بین مردم و مسئولین اتحاد وجود داشته باشد مردم به‌ویژه کشاورزان منفعت بیشتری می‌برند و نسبت به‌نظام خوش‌بین‌تر می‌شوند.

وی با بیان اینکه مردم به تمام زوایای زندگی مسئولان توجه دارند افزود: مردم از مسئولان، مسئولیت مجاهدانه می‌خواهند، مسئولیت یعنی رنج و مهنت و هر جا مردم این‌گونه رفتار را از مسئولان دیدند دل‌خوش و پایبند می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به زندگانی ساده آیه الله شمس گفت: آیت‌الله شمس هم‌طراز عالم بزرگی چون آخوند خراسانی بود که در نهضت مشروطه هم نقش به سزایی داشت.

فلاحتی با بیان اینکه آیت‌الله شمس سیره بزرگان و تربیت نسل جدید برای آینده بشر را در سرلوحه خود قرارداد تصریح کرد: امروز همه ما وارث خون شهدایی هستیم که در اوج جوانی جان خود را برای دفاع از کشور فدا کردند و خواندن وصیت‌نامه این بزرگواران باعث می‌شود که امروز وظیفه خود را بدانیم و چگونه باید عمل کنیم.

 

*بنرهای تشکر در سطح شهر را سنگ‌باران می‌کنم

وی با تأکید بر اینکه مسئولان خدمت به مردم را وظیفه خود بدانند بیان کرد: این چه بساطی است که وقتی مسئولی به وظیفه خود عمل می‌کند سطح شهر پر از بنر آن مسئول می‌شود و توقع داریم تصاویرمان به همه نشان داده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با گلایه از برافراشته شدن بنرهای تبریک و تشکر از مسئولان در سطح شهرها افزود: وقتی به گیلان آمدم گفتم کسی برای من بنر نزد و اگر ببینم خودم تصویر خودم را سنگ‌باران می‌کنم.

فلاحتی با طرح این سؤال که آیا مردم از بنرهای تبری و تشکر مسئولان خوششان می‌آید یا خیر گفت: به جناح و خط و سیاست کاری ندارم ولی مردم از مسئولان کار و تلاش می‌خواهند؛ حزب و جناح مهم نیست، هرکسی می‌تواند برای مردم کار کند وارد گود شود.

 

*وحدت مردم و مسئولان در لنگرود تنها در حد حرف نیست

نماینده مردم لنگرود نیز در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: طبق شناختی که از آیت‌الله شمس داشتم می‌توانم بگویم که ایشان جزو نوادر بود که تمام فکر و ذکر خود را برای خدمت به مردم معطوف می‌کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه وحدت و صمیمیت در بین مردم و مسئولان در شهرستان لنگرود تنها در حد حرف نیست گفت: مسئولان باید تا جایی که ممکن است با مردم شفاف باشند و کارهایی را که می‌توان اجرا کرد با مردم در میان بگذارند.

وی با اشاره به مشکلات آب کشاورزی در شهرستان افزود: باوجود تمامی مشکلات درزمینهٔ تأمین آب کشاورزی که در استان مواجه بودیم ولی با همکاری مردم و مسئولان اقدامات خوبی برای حل این معضل انجام شد تا حداقل میزان خسارت کمی کاهش داده شود.

نماینده مردم لنگرود با اشاره به احداث پروژه‌های مختلف درزمینهٔ های درمانی و عمرانی بیان کرد: احداث کنارگذر لنگرود، احداث دو بیمارستان در لنگرود و کومله، پیگیری برای راه‌اندازی چند طرح گردشگری در شهرستان نیز ازجمله برنامه‌هایی است که در حال انجام است.

*دفاتر ائمه جمعه راه‌بندان مشکلات مردمی

امام‌جمعه لنگرود نیز در این جلسه با بیان اینکه آیت‌الله شمس با درخشندگی و جوشش درونی و دینی خود مردم را هدایت کرد اظهار کرد: پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه بعد از انقلاب توسط آیت‌الله طالقانی بود ولی آیت‌الله شمس یک هفته زودتر با اجازه امام نماز جمعه را در این شهر اقامه کردند.

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی گفت: دوری از منیت و مردمی بودن خصوصیت بارز آیت‌الله شمس بود و در طول خدمت خود در سنگر امام‌جمعه لنگرود شخصیت‌های بزرگی را تربیت و تحویل جامعه داد.

وی با بیان اینکه دفتر امام‌جمعه راه‌بندان مشکلات مردمی است افزود: باوجود تمام مشکلات موجود در شهرستان، در بین تمام ادارات همدلی و وحدت وجود دارد و تلاش می‌شود تا پیش از اینکه مشکلات به تریبون و رسانه کشیده شود در جلسات مطرح و در اسرع وقت حل شود.

 

*دشمن تلاش می‌کند اعتماد مردم به مسئولان را از بین ببرد

فرماندار شهرستان لنگرود نیز در این جلسه اظهار کرد: آیت‌الله شمس به‌عنوان یک چهره مردمی در شهرستان و استان شناخته‌شده است که ساده زیستی و زهد و تقوای وی موردتوجه عام و خاص است.

سید رضا جواد پور گفت: همه وظیفه‌داریم راه و رسم زندگی ساده توأم باتقوا را رعایت و از عالمانی نظیر آیه الله شمس الگو بگیریم.

وی با بیان اینکه همه مسئولین تلاش می‌کنند تا در خدمت‌رسانی به مردم تمام توانایی خود را در میدان قرار دهند افزود: تلاش می‌کنیم در جهت بهبود معیشت و رونق کسب‌وکار در راستای سیاست‌های دولت تلاش کنیم.

فرماندار شهرستان لنگرود با بیان اینکه همگی باید تلاش کنیم تا فضای امید و اعتماد را به جامعه برگردانیم تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند که اعتماد مردم نسبت به مسئولان را از بین ببرد و خود را منجی مردم نشان دهد که باید مردم هوشیار باشند.

انتهای پیام/