آیت الله شمس درد مردم را درک می کرد
آیت الله شمس درد مردم را درک می کرد
نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه آیت الله شمس درد مردم را درک می کرد گفت: آیت الله شمس بنده مخلص خدا بود که هیچگاه برای کسی دست دراز نکرد و همیشه شاکر خدا و انقلاب بود.

به گزارش لنگرخبر، حجت الاسلام والمسلمین رسول فلاحتی عصر روز پنج‌شنبه در همایش طبیب روحانی و گرامیداشت آیت الله شمس در مسجد جامع این شهر با بیان اینکه حضور مردم در این همایش پاسداشت از علم و عالم است اظهار کرد: لنگرود در تاریخ گیلان و ایران نام خوشی به یادگار گذاشته و عالمان، محققان و سرداران بزرگی را تربیت و به جامعه تحویل داده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ بانی یکی از مسائلی است که در اکثر جوامع بشری نسبت به آن غفلت شده افزود: در هر کجا که مردم دارای فرهنگ درست و سالم هستند آن دیار دارای فرهنگ بانانی بزرگ بود که جامعه را هدایت و تربیت کردند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پیامبران نخستین فرهنگ بانان برای هدایت بشریت از سوی خدا هستند گفت: پیامبران ساختمان و شاکله زندگی را طبق دستورات خدا برای بشریت ترسیم می کنند تا از عبودیت غیر از خدا پرهیز شود.

فلاحتی با تاکید بر اینکه زیستن در زیر سایه خدا و توجه به او از اهداف بزرگ فرهنگ بانان بشریت است تصریح کرد: انبیا سلسله هدایت بشر برای چگونه زیستن هستند و هر نمادی که در آن عقلانیت و وجدان وجود دارد می تواند نشانه هایی از تاثیر تربیت پیامبران را نیز مشاهده کرد.

وی با اشاره به نقش عالمان در تربیت جامعه بشری گفت: مردمی بودن نخستین ویژگی آیت الله شمس بود و همواره تلاش کرد تا در زندگی خود مانند دیگر مردم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه آیت الله شمس درد مردم را درک می کرد افزود: آیت الله شمس بنده مخلص خدا بود که هیچگاه برای کسی دست دراز نکرد و همیشه شاکر خدا و انقلاب بود.

انتهای پیام/