تیم اقتصادی دولت توان خارج کردن اقتصاد از شرایط بحرانی را ندارد/رفتار دوگانه مسئولان با خبرنگاران
تیم اقتصادی دولت توان خارج کردن اقتصاد از شرایط بحرانی را ندارد/رفتار دوگانه مسئولان با خبرنگاران
امام‌جمعه لنگرود با تأکید بربستن گلوگاه‌های اقتصادی در کشور گفت: نیاز امروز کشور تیم اقتصادی مقتدر می‌خواهد و تیم اقتصادی دولت تیم بازرگانی است و توان خارج کردن اقتصاد کشور از شرایط بحرانی را ندارد.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه لنگرود با اشاره هفته فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: در حال حاضر در کشور با فقر مهارتی روبرو هستیم و خیلی از کسانی که حرفه و مهارتی بلد نیستند متأسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که یکی سری معلومات را تئوری آموخته و آشنایی کافی بامهارت عملی ندارد.

وی گفت: در ترویج فرهنگ مهارت مراکز فنی و حرفه‌ای اقدام خوبی عمل کردند که به‌صورت رایگان به جوانان دختر و پسر به‌صورت تئوری و عملی آموزش می‌دهد.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای از ارکان اقتصاد مقاومتی است افزود: جوانی که صاحب حرفه‌ای می‌شود می‌تواند به خودکفایی اقتصادی دست پیدا کند و حرفه‌آموزی توسط جوانان کشور می‌تواند موجب شکوفایی اقتصادی و تحول شود.

سلیمانی با اشاره به تلاطم و افسارگسیختگی در قیمت‌ها در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: جنگ روانی در بازار کشور وجود دارد که نقش دشمن در ایجاد یاس و ناامیدی مردم از مسئولین کم نیست تا با ایجاد نارضایتی بین مردم، آنان را به اعتراضات مدنی بکشانند.

خطیب جمعه لنگرود با بیان اینکه حاکمیت از مردم جدا نیست تا دشمن بتواند میان آن فاصله بیندازد خاطرنشان کرد: معتقدیم بسترهایی در کشور وجود دارد که جنگ روانی را در کشور موفق‌تر می‌کند که شایعه بنزین منجر شد تا مردم در جایگاه‌های سوخت صف بکشند.

وی بیان کرد: خط لوله بنزینی که قرار بود به استان‌های مازندران و گیلان بنزین تغذیه کند به مدت چند ساعت مختل شد و یک شایعه روی آن اضافه شد که همه دیدید که در پمپ‌های بنزین چه خبر بود و این بستر بسترهای ضعف است که اطلاع‌رسانی به‌موقع به مردم می‌توانست اثرگذار باشد.

سلیمانی با بیان اینکه باید امنیت کشور را قدر دانست گفت: یک شایعه باعث شد که بازار بنزین به هم‌ریخت و سوخت جایگاه‌ها تمام شد، فرض کنید آشوبی شود و شیشه‌ها شکسته و آتش بگیرد و مردم وارد خیابان‌ها شوند آن‌وقت باید دید که در جامعه چه خبر است.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اعتراضات مراجع تقلید نسبت به وضعیت جامعه بیان کرد: امروز حرف همه ما این است اگر وزیری جسارت کار ندارد او را کنار بزنید و از یک مؤمن انقلابی و جسور و متخصص در اداره کشور استفاده کنید.

وی با تأکید بربستن گلوگاه‌های اقتصادی در کشور تصریح کرد: کارشناسان گفته‌اند که اگر جلوی ورود بی مرود البته به کشور گرفته شود ۸۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود، نیاز امروز کشور تیم اقتصادی مقتدر می‌خواهد و تیم اقتصادی دولت تیم بازرگانی است و توان خارج کردن اقتصاد کشور از شرایط بحرانی را ندارد.

سلیمانی با اشاره به طرح سؤال نمایندگان از رئیس‌جمهور افزود: سؤال نمایندگان وظیفه قانونی آنان است و کاری به خوب یا بد بودن آن نداریم ولی سؤال این است چرا باید کار به اینجا می‌رسید و چرا اقدام زودتر از این انجام نگرفت و اولویت‌ها چرا کنار رفت؟

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و سالروز شهادت محمود صارمی که به دست طالبان به شهادت رسید گفت: فارغ از این‌که خبرنگاری را یک شغل بدانیم یا نه یک عشق است که برای مردم می‌نویسد و برای مردم حرف می‌زند، دغدغه مردم گفته می‌شود.

وی با بیان اینکه مواجه مسئولان با خبرنگار دو گونه است تصریح کرد: برخی خبرنگاران را قشری زحمت‌کش می‌دانند که نمی‌گذارند پوشش خبرها به مردم نرسد و از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا مشکلات مردم را به مسئولان برسانند اما یک قشری از مسئولان هم خبرنگاران را برای خودشان می‌دانند و تا زمانی که خبرنگار چاپلوسی کند خوب است ولی زمانی که ضعفی گفته شود آن را ترد می‌کنند و به دادگاه می‌کشانند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: باید با خبرنگاران با آن روحیه مستقلشان رفتار کنیم، معیشت و محرومیت‌های آنان امروز یک چالش است و از جانشان برای مردم مایه می‌گذارند، البته خبرنگاران باید توجه کنند که فضا جامعه ملتهب نشود و حق‌گویی کنند و واقعیت را ببینید و برای سلایق شخصی هیچ‌وقت قلم نزنند.

انتهای پیام/