مراسم نخستین سالگرد شهید «حسین‌پور شلمانی» برگزار می‌شود
مراسم نخستین سالگرد شهید «حسین‌پور شلمانی» برگزار می‌شود
مراسم نخستین سالگرد شهید مدافع حرم، «مرتضی حسین‌پور شلمانی» با سخنرانی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش لنگرخبر، مراسم نخستین سالگرد شهید گیلانی مدافع حرم، «مرتضی حسین‌پور شلمانی» معروف به حسین قمی در گلزار شهدای آقا سید علی کیای شهر شلمان شهرستان لنگرود برگزار خواهد شد.

این مراسم راس ساعت ۱۷:۳۰ روز سه شنبه، ۱۶ مرداد با سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی متولد ۳۰ شهریور سال ۶۴ بود. او سال ۸۳ وارد سپاه شد و در دانشکده افسری دوره آموزشی را گذراند. در سال ۹۲ و با شروع فتنه در سوریه وارد منطقه شد و مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفت.

وی همان سال یکی از فرماندهان قرارگاه حیدریون بود. سال ۹۳ با ورود داعش به عراق، حسین قمی به عراق اعزام شد و جزو اولین افرادی بود که با حاج قاسم سلیمانی در پدافند بغداد – سامرا مشارکت داشت. نبوغ و مجاهدت‌های او به گونه‌ای بود که فرماندهان به او لقب «حسن باقری زمان» را دادند.

مرتضی حسین پور فرمانده شهید محسن حججی بود. این فرمانده زبده نظامی در همان منطقه ای که شهید حججی به اسارت درآمد، شهید شد، اما پیش از شهادتش نقشه شوم داعش را برای به راه انداختن حمام خون بر هم زد و جان بسیاری از رزمندگان مقاومت را نجات داد.

انتهای پیام