جمع‌آوری روزانه ۹ تن زباله خشک در شهر لنگرود
جمع‌آوری روزانه ۹ تن زباله خشک در شهر لنگرود
مدیر پسماند شهرداری لنگرود گفت: روزانه حدود 9 تن زباله خشک در شهر لنگرود با روش تفکیک از مبدأ جمع‌آوری می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، مجید صبوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهر لنگرود از ۳۰ درصد پسماند این شهر که معادل ۲۴ تن زباله خشک می‌شود، صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه افزایش تفکیک زباله از مبدأ با آموزش خانواده‌ها در دستور کارست و قرار است این مهم با همکاری و برنامه‌ریزی فرمانداری و محیط‌زیست این شهرستان، به‌صورت تفکیک از مبدأ تا پایان تابستان به ۵۰ درصد و تا پایان امسال به ۷۰ تا ۷۵ درصد برسد و پس از شش ماه سال آینده، این تفکیک به صد درصد خواهد رسید.

صبوحی با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدأ ۹ سال است که در لنگرود اجرا می‌شود، یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته ۵۶ کلاس در مدرسه‌ها آموزش داده شد و در این کلاس‌ها سطل‌های زباله در اختیار این کلاس‌ها گذاشته می‌شود.

وی گفت: در شهر لنگرود ۲۵ هزار خانواده تحت آموزش و پوشش طرح تفکیک زباله از مبدأ بوده که حدود ۵۰ درصد این خانواده‌ها در این طرح مشارکت دارند و این آموزش و فرهنگ‌سازی در موضوع تفکیک زباله‌ها ادامه دارد.

صبوحی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای شهرداری لنگرود فعال کردن گشت پسماند با همکاری نیروی انتظامی است که این گشت در شهرستان فعال‌شده و بر مناطق نظارت دارد.

به گزارش لنگرخبر، روزانه در شهر لنگرود ۸۰ تن زباله توسط شهرداری جمع‌آوری و در محل آلمان لنگه در بخش اطاقور به‌صورت بهداشتی دفن می‌شود.

انتهای پیام/