لاهوتی: کشتیرانی و آبزیان از موضوعات کنوانسیون خزر بود/ مذاکره با عهدشکنان امکان‌پذیر نیست
لاهوتی: کشتیرانی و آبزیان از موضوعات کنوانسیون خزر بود/ مذاکره با عهدشکنان امکان‌پذیر نیست
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: کشتیرانی و آبزیان ازجمله موضوعاتی است که در کنوانسیون خزر به آن پرداخته شد ولی در فضای روانی مباحث به سمت تقسیم دریای خزر رفت که این موضوع درست نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی لنگرخبر، معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان ظهر امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: ما در شرایط خوبی به لحاظ اقتصادی و نوع تحریم‌ها نیستیم و چه‌بسا ادامه و استمرار آن شرایط را اندکی سخت هم بکند.

علی‌اصغر جمشیدنژاد با بیان اینکه باید از تهدیدها فرصت ساخت و کشور را از چالش‌ها عبور داد گفت: امروز در مرحله گذار هستیم و با توجه به اهداف دشمن برای خسته کردن مردم و ناامیدی به‌نظام باید بیشتر هوشیار باشیم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری درباره اینکه جنگ نمی‌شود و مذاکره نمی‌کنیم گفت: کسی که عهدشکن به‌پای مذاکرات انجام‌شده است تعهدی برای انجام مذاکره مجدد نیست و فرمایشان رهبری بر اساس تحلیل عمیقی صورت می‌گیرد.

جمشیدنژاد افزود: برجام فرصتی را ایجاد کرد که حداقل بین اروپا و اعضای ۵+۱ اختلافاتی نمایان شد و امروز این چالش‌ها بین آمریکا و دیگر کشورها استمرار خواهد داشت و باید از این فرصت منافع ملی خود را پاس بداریم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان با تأکید بر وحدت و انسجام داخلی بیان کرد: تلاش‌های مسئولین باید به سمتی برود که شاهد رشد و پیشرفت باشیم و اثر آن را مردم مشاهده و درک کنند.

*برنامه‌ریزی‌های لازم برای فروش نفت و کسب درآمد انجام‌شده است

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: منابع مالی دولت امسال تاکنون نسبت به سال‌های گذشته بهتر است و مسئولان دنبال مطالبات و تخصیص‌های خود باشند.

مهرداد بائوج لاهوتی با بیان اینکه ۲۳ هزار میلیارد تومان در چهارماهه نخست سال جاری پول تزریق شد  افزود: خزانه این مبلغ را به استان پرداخت کرده و این مبلغ باید به و صورت عادلانه در بین شهرستان‌ها توزیع شود.

وی با اشاره به تذکرات رهبر معظم انقلاب درباره مذاکرات گفت: کسی که می‌گوید بدون هیچ قید و شرطی با ایران مذاکره می‌کنیم دروغ می‌گوید و این‌ بازی‌های روانی است.

لاهوتی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های لازم برای فروش نفت و کسب درامد انجام‌شده است خاطرنشان کرد: فضای روانی جامعه فضای مهمی است و باید همه به هم برای بهبود وضعیت روانی در جامعه و امیدواری به‌نظام تلاش کنیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس‌جمهور برای شرکت در جلسه کنوانسیون خزر تصریح کرد: کشتیرانی و آبزیان ازجمله موضوعاتی است که در کنوانسیون خزر به آن پرداخته شد ولی در فضای روانی مباحث به سمت تقسیم دریای خزر رفت که این موضوع درست نیست.

عضو مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد: هر کشوری تا ۱۵ مایل مرز کشتیرانی و حق استفاده داخلی دارند و کشورهای دیگر نیز همین حق رادارند و ۱۰ مایل نیز برای ماهی گیری در نظر گرفته‌شده است و همه مباحث باید در مجلس این کشورها به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه روسیه در حال برداشت نفت از دریای خزر است گفت: به دلیل عمق زیاد برداشت نفت از دریای خزر هزینه بالایی برای ایران دارد و ازلحاظ فنی و نظر کارشناسان به دلیل شیب و عمق موجود برای دیگر کشورهای نیز مقرون‌به‌صرفه نیست.

*باید از هویت ملی و دینی خود دفاع کنیم

فرماندار لنگرود نیز با بیان اینکه نیاز داریم که جامعه‌ای سرشار از شادابی و نشاط داشته باشیم اظهار کرد: باید برای حفظ امورات برنامه‌ریزی و تلاش کنیم، حفظ و امنیت نظم در مباحث مختلف سیاسی، اجتماعی و روانی از تأکیدات امروز است که ابدی به آن توجه داشته باشیم.

سید رضا جوادپور با بیان اینکه یکی از نیازهای دیگر ما فعال شدن همه افراد فعال در زمینه‌های مختلف هستیم گفت: امروز به‌شدت به خودباوری و اعتماد عمومی داریم و صاحبان قلم و رسانه نیز در این راستا باید بکوشند و باید از هویت ملی و دینی خود دفاع کنیم.

وی افزود: اگر هویت دینی و ملی از مردم گرفته شود با هیچ سلاحی نمی‌توان آن را دوباره پس گرفت و این‌یک موضوع کلیدی است و باید به آن توجه شود.

به گزارش لنگرخبر، در پایان این مراسم محمد رنجبر به‌عنوان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری لنگرود معارفه و از تلاش‌های محمدرضا محمدی تقدیر شد، طی حکمی از سوی استاندار گیلان محمدرضا محمدی نیز به‌عنوان سرپرست اداره کل بازرسی استانداری گیلان منصوب شد.

انتهای پیام/