حسینی بوشهری: ترویج اعتقادات دینی در دستور کار بهزیستی قرار گیرد

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۴
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱


رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یکی از اهداف انقلاب اسلامی را توجه به اقشار آسیب‌پذیر در جامعه عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر سازمان بهزیستی به مسائل فرهنگی در خدمت رسانی به این افراد شد.

به گزارش ایسنا، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور توجه به اقشار ضعیف و آسیب پذیر را از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی توجه عادلانه به همه مردم به خصوص اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه است و سازمان بهزیستی این مهم را بر دوش می‌کشد.

وی افزود: نباید اجازه داد که این افراد دچار سرخوردگی شوند و علاوه بر رفع احتیاجات مادی آن‌ها باید مسائل فرهنگی و ترویج اعتقادات دینی نیز در دستور کار بهزیستی قرار بگیرد. چرا که این روحیه و اعتقاد است که شخصیت اشخاص را شکل می‌دهد.

امام جمعه قم با اشاره به ناشناخته بودن فعالیت‌های این سازمان برای مردم اظهار کرد: سازمان بهزیستی آن گونه که شایسته و بایسته است به مردم و جامعه معرفی نشده و حیطه گسترده فعالیت آن شناخته نشده است. اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سبب می‌شود تا علاوه بر جذب کمک‌های داوطلبین، سایر آحاد جامعه نیز قدر داشته‌های خود را بدانند.

وی تاکید کرد: وقتی جامعه نسبت به مسئله‌ای شناخت کافی نداشته باشد، طبیعی است که نسبت به آن مسئله توجه نخواهد لازم را کرد. سازمان بهزیستی باید به عنوان یک الگو به جامعه معرفی شود تا روح نوع دوستی در جامعه افزایش یابد و مهر و محبت در آن فزونی یابد.

انتهای پیاممنبع

https://langarnews.ir/p/166336

پیوند ها

بکوریتی

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.