خون سیف الله عامل رسوایی منافقین در هفت تیر

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۴
۷ تیر ۱۳۹۹

به گزارش لنگرخبر، دکتر مازیار خداجو بخشدار کومله در یادداشتی که آن را در اختیار تحریریه لنگرخبر قرار داد نوشت: در اوایل انقلاب دشمنی های منافقین تداعی شیطنت های بنی امیه همچون صدراسلام را میکرد.

لذا لزوم رسوایی اهداف شوم شان از ضروریات مسولین در اول انقلاب بود. وحدت یکی از راهکارهایی بود که در قالب حزب جمهوری اسلامی دنبال میشد. نطفه تشکیلاتی این حزب به پیش از انقلاب باز می‌گردد و شهید بهشتی،آیت الله العظمی خامنه‌ای، آیت الله رفسنجانی، شهیدان باهنر و رجائی قرار از بنیان گزاران این حزب ارزشی بودند. در واقع استراتژی های این حزب محور انقلاب به شمار می‌آمد. یعنی افکار و اندیشه‌های ناب حضرت امام از طریق این حزب بر پیکره انقلاب و مردم تزریق می‌شد. دستاورد بزرگ حادثه هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ رسوایی جریان نفاق است.باتوجه به اینکه در آن سال ها جریان هایی مثل بنی صدر و نفاق وجود داشت و به نوعی تردید و تشکیک به ویژه برای جوانان ایجاد می کرد این حادثه نشان داد جریان حق کدام است و جریان نفاق را کاملا به مردم شناساند و دست جریان های وابسته به بیگانه را رو کرد.

در این راستا اگر شهید بهشتی به تنهایی شهید می‌شد، این شهادت بازتاب کنونی را پیدا نمی‌کرد. اگر حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) یک تنه در کربلا حاضر می‌شدند و به شهادت می‌رسیدند، شاید این همه اثرگذاری را نمی‌دیدیم. لذا از طفل شش ماهه حضرت تا سیف بن حارث جابری در عظمت کربلا سهم داشتند و عاشورا به مکتب و جریان تبدیل شد.

در حادثه بزرگ هفت تیر نیز تک‌تک شهدای هفت تیر در نشان دادن وحدت قواهای مختلف و گستردگی پیام مظلومیت انقلاب و رسوا کردن جریان منافقین و لیبرال‌ها سهم داشتند و هر یک از 72 تن در عظمت این واقعه نقش خود را ایفا کردند و تاریخ هفت تیر را به جریانی به حق تبدیل کرد.

سیف الله عبدالکریمی عالمی که رکن وحدت را با حضور موثر خود در تبین مسایل انقلاب درحزب جمهوری اسلامی به رخ می کشید یکی از تاثیرگذارترین شهدایی است که با سلاح علم، گفتمان انقلاب را در مجلس شورای اسلامی به معرض میگذاشت. شهادت دکتر عبدالکریمی نه تنها رسوایی خیمه نشینان نفاق شد بلکه شور شیرینی در دل هزاران جوان متعصب گیلانی پدید آورد که ادامه راه او را در جبهه حق علیه کفر دنبال کنند و شمشیر عدالت سیف الله را همچنان استوار نگه دارند.

این روزها که توفیق خدمت در دیار این شهید والامقام را دارم کلام زیبای دکتر سیف الله با خود زمزمه میکنم.

سنگر دانش توام با بینش اسلامی با هیچ بمبارانی زائل نمی شود.

https://langarnews.ir/p/111415

پیوند ها

بکوریتی

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.