رهاسازی 1 میلیون بچه ماهی سفید استخوانی بهاره در رودخانه شلمان رود لنگرود

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۷
۱۱ شهریور ۱۳۹۹

ابوالقاسم حسن دوست امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به رهاسازی بچه ماهی سفید بهاره در رودخانه‌های لنگرود اظهار کرد: باهدف اجرای برنامه‌های حفظ و بازسازی ذخایر دریای خزر توسط شیلات و باهدف احیای رودخانه شلمان رود؛ رهاسازی بچه ماهی سفید بهاره تولیدشده در مرکز بازسازی حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان استخوانی شهید انصاری رشت رهاسازی شد.

وی با بیان اینکه رهاسازی ماهی در اوایل ماه جاری انجام می‌شود، گفت: عملیات اجرایی رهاسازی بچه ماهی توسط دو دستگاه کامیون ویژه حمل بچه ماهی در محلی واقع در بالا محله شهر شلمان  به تعداد یک‌میلیون قطعه در رودخانه شلمان رود رهاسازی شد.

رئیس اداره شیلات لنگرود با بیان اینکه در این مکان طی سال‌های گذشته نیز عملیات رهاسازی صورت گرفت، تصریح کرد: با توجه به شرایط محیطی خوب و مناسبی که در بالادست مسیر رودخانه شلمان رود، برای پذیرش بچه ماهیان سفید تولیدشده وجود داشت این مکان جهت رهاسازی انتخاب شد.

به گفته وی، انتظار می‌رود با این حجم از رها کرد و همچنین تعداد 11 میلیون قطعه رهاسازی بچه ماهی سفید که در پایین‌دست رودخانه در تیرماه سال جاری انجام شد، تأثیرات چشمگیری را در حفظ و بازسازی ذخایر و احیای رودخانه شلمان رود و جبران صید از دریا را به همراه داشته باشیم.

حسن دوست با اشاره به تعداد پره‌های صیادی در شهرستان لنگرود افزود: در حال حاضر شهرستان لنگرود دارای سه پره صیادی فعال در قالب شرکت‌های تعاونی صیادی که به تعداد بیش از ۱۱۸ نفر عضو می‌باشند که در مناطق چاف و چمخاله به فعالیت صیادی می‌پردازند.

انتهای پیام/

https://langarnews.ir/p/112609

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.