گام بلند کارآفرینان و خیران برای ایجاد اشتغال زندانیان و توانمندسازی خانواده‌ها

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۱
۲ تیر ۱۴۰۱


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دومین همایش کارآفرینان و مجمع خیرین استان گیلان امروز در زندان تحولی لاکان با حضو علیرضا جمشیدی، عضو حقیقی ستاد راهبردی سند تحول قضایی، رضا محمدی اصل، مدیرکل سازمان زندان‌ها و هاجر تحریری نیک صفت، مدیرعامل مجمع خیرین و همچنین مقامات قضایی و برخی از مدیران موسسات خیریه، خیرین و کارآفرینان گیلانی در زندان لاکان رشت برگزار شد. 

عضو حقیقی ستاد راهبردای سند تحول قضایی در این همایش با اشاره به اینکه اشتغال می‌تواند به زندانی هویت ببخشد و موجب پذیرش وی در خانواده و جامعه شود، اظهار کرد: طرح بامداد دارای آثار مثبتی از جمله معافیت از مالیات، دریافت تسهیلات بدون بهره و کم بهره بدون مشمول شدن بیمه است. 

علیرضا جمشیدی طرح بامداد را یک طرح ملی دانست و افزود: دولت، قوه قضاییه و قوه مقننه جهت اجرای آن با تمام امکانات آمادگی دارند و این طرح در اجرا از پشتیبانی بسیار قوی برخوردار است. 

وی با بیان اینکه زندانی در حصار زندان، به فکر خانواده خود است و خانواده زندانی نیز در بیرون دیوار زندان دغدغه پایداری معیشتش را دارد، گفت: باید همه ما تلاش کنیم تا مسئله اشتغال این گروه هدف مرتفع تا سبب درآمدزایی و حفظ کرامتشان در جامعه شود. 

مدیر کل زندان‌های گیلان نیز در این نشست حضور خیرین و کارآفرینان را یکی از پله‌های صعود در زمینه اشتغال برای زندانیان عنوان کرد و گفت: با توجه به توانمندی‌های خیرین در همه عرصه ها، می‌توانیم در جهت توسعه کار آفرینی و اشتغالزایی زندانیان کمکی‌های شایانی کسب کنیم. 

محمدی اصل با بیان اینکه برای اجرای طرح بامداد، سازمان زندانها فضای مناسب و امتیازاتی از قیبل آب و برق رایگان و نیروی کار ارزان در اختیار کارآفرینان و خیرین قرار می‌دهد، گفت: کارآفرینان که در اجرای طرح بامداد مشارکت می‌کنند علاوه بر مزایای فوق، از نیروی کار آموزش دیده متعدد و با مهارت‌های مختلف برخوردار خواهند بود. 

وی با اشاره به مشاغل فعال در زندان‌ها افزود: کارگاه‌های متعددی از جمله جوراب بافی، اتصالات لوازم برقی، گلسازی، ساخت درب آسانسور، گلسازی، بسته‌بندی و کارگاه‌های متعددی دیگر آماده و زندانیان مشغول به کار هستند. 

مدیرعامل مجمع خیرین گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: به منظور اجرای سند تحول قضایی و رفع چالش‌های موجود، با انتخاب زندان‌های استان گیلان به عنوان پایلوت، قرار است تمامی راهکارهای لازم را برای ارتقاء وضعیت زندان‌ها بکار گیرد. 

به گفته هاجر تحریری نیک صفت، بر اساس مهمترین محور در بحث تحول زندان‌ها، شتغال مولد و پایدار و همچنین حرفه آموزی زندانیان و خانواده آنان بعنوان طرح بامداد با استفاده از ظرفیتهای استان در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
منبع

https://langarnews.ir/p/174235

پیوند ها

بکوریتی

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.