۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار تعهد داده شده برای رفع تنش آبی در گیلان

زمان تقریبی مطالعه دقیقه
۰
۳
۲ تیر ۱۴۰۱


به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر پنج‌شنبه در جلسه شورای اداری گیلان با اشاره به مشکل پسماند استان، اظهار کرد: از کارهای انجام شده رضایت کامل ندارم.

وی تأکید کرد: مشکل اعتبار نداریم و تنها برای احداث زباله سوز مشکلاتی وجود دارد که به عدم تعهدات پیمانکار بر می‌گردد.

استاندار گیلان با بیان اینکه طبق قول‌های داده شده خط ۳ و ۴ پردازش باید در موعد مقرر احداث شود، افزود: هزار و ۱۰۰ تن زباله‌ای که به سراوان وارد می‌شود باید به صفر برسد و سایر شهرداران و فرمانداران نیز به اصل تفکیک زباله از مبدا توجه ویژه کنند.

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که بحث تفکیک زباله از مبدا به خوبی انجام نشود صرف هزینه‌های میلیاردی برای زباله سوزی بی فایده است، بیان کرد: زباله باید تفکیک شود و به عنوان طلای سیاه برای توسعه شهری استفاده شود و هنر شهرداران و فرمانداران این است که این موضوع را فرهنگ سازی کنند.

عباسی با بیان اینکه سواحل رها نبوده و بخشی از سواحل که دستگاه‌ها و سازمان‌ها تصرف کرده بودند آزادسازی شد، افزود: این پروژه رها نشده و ۳۴ طرح سالم سازی دریا پیش بینی و نقاط پرخطر شناسایی شده تا مسافران و مردم تنها در این طرح‌ها شنا کنند.

لزوم اجرای طرح عفاف و حجاب در سواحل

استاندار گیلان با اشاره به اینکه طرح عفاف و حجاب در سواحل باید اجرا شود، گفت: بخش خصوصی باید وارد سواحل شود البته بازارچه‌هایی در سواحل ایجاد می‌شود و هفته آینده نیز یک بازار به صورت نمادین در تالش افتتاح می‌کنیم.

وی با اشاره به مدیریت آب در گیلان، بیان کرد: قرارگاه مرکزی جهادی در شهرستان‌ها راه اندازی و اگر جایی دچار مشکل کم آبی شد فرماندار وظیفه دارد آب را به این مناطق برساند تا شالیزار دچار آسیب نشود.

استاندار گیلان همچنین تأکید کرد: باید بر اساس ضوابط توزیع عادلانه آب در دستور کار قرار گیرد.

عباسی با اشاره به اقدامات انجام شده برای احیای صنعت نوغانداری، تصریح کرد: توتستان‌های فومن مانند کارخانه ابریشم رها شده بود اما در حال احیای توتستان‌ها هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای رفع تنش آبی تعهد داده شده و هیچ جایی نباید تنش آبی وجود داشته باشد، اضافه کرد: هیچ روستایی فراموش نشود چرا که وظیفه ما تأمین رفاه مردم است.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور و بنده در استان برای اجرای طرح عادلانه سازی یارانه‌های بخش آرد و نان آبرو گذاشتیم و باید در این باره جدی عمل شود، افزود: ۲ هزار و ۲۰۰ کارتخوان تحویل نانوایی‌های سراسر استان شده و اجازه نمی‌دهیم بیت المال هدر رود.منبع

https://langarnews.ir/p/174185

پیوند ها

بکوریتی

دیدگاهتان را بنویسید

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.