نمی‌توان به بهانه حنجره مردم بودن، حنجره‌ رسانه‌ها‌ را خاموش کرد

پروژه شکایت‌های متعدد از پایگاه‌های خبری- تحلیلی وابسته به جریان اصولگرائی استان، در راستای انتقام‌گیری از یاران نهم دی ماه است.

به گزارش  لنگرنیوز ، محمد رضا مقدادی عضو شورای راهبردی حزب الله گیلان با ارسال مطلبی به پایگاه خبری تحلیلی احرارگیل درخصوص  شکایت از رسانه های ارزشی و اصولگرا ی گیلان  واکنش نشان داده که به قرارزیر تقدیم می شود:

این روزها شاهد طرح موضوع شکایت برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تعدادی پایگاههای خبری تحلیلی وابسته به جریان اصولگرایی می‌باشیم، تا آنجا که برای برخی از آنان احتمال قرار وثیقه و محکومیت نیز به‌گوش می‌رسد.

بدون تردید حفظ حرمت اشخاص از مبانی دینی ماست و کسی حق ندارد به بهانه انتقاد، نسبت به تخریب دیگران اقدام نماید. این‌گونه رفتارها علاوه برآنکه در قانون جرم محسوب می‌شود، در پیشگاه الهی نیز دارای عقاب و عذاب است.

اما پر واضح است آنانکه دارای مسئولیت اجرایی یا نظارتی می‌باشند، در برابر چشمان نافذ اصحاب رسانه قرار گرفته‌اند، این اصحاب رسانه‌اند که گفتار، رفتار و موضع‌گیری‌های آنان را رصد می‌نمایند و به‌عنوان امین مردم، در دسترس همگان قرار می‌دهند.

قطعاً رصد هوشمندانه و نقد منصفانه همراه با حمایت حکیمانه چراغ راهی است برای اصلاح، رشد و ترقی جامعه اسلامی‌مان.

آنچه که امروز از مدیران و مسئولان به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رودسعۀ صدر در برابر انتقادهای دلسوزانه می‌باشد، اگر در پایگاههای خبری تحلیلی یا خبرگزاری‌ها برای سخن مسئول یا نماینده‌ای نقدی گذاشته می‌شود و یا به تحلیل گفته‌های او پرداخته می‌شود، حَسب پیش‌بینی‌های قانونی می‌توانند جوابیه خود را ارسال و آن پایگاه یا خبرگزاری نیز موظف است، متن جوابیه را همانند اصل گفتار یا تحلیل به نمایش بگذارد.

شیوه‌های ارعاب و تهدید توسط کسانی که مدعی انتقاد آزاد در چارچوب قانون مصرّح کشور هستند، موجب تحیّر دلسوزان فرهنگی شده است.

کسانی که فریاد حنجره مردم بودن آنان گوش فلک را کَر کرده است، وقتی در برابر انتقاد رسانه‌های عمومی قرار می‌گیرند، با کشاندن اصحاب رسانه به دادگاه سعی در بایکوت خبری اَعمال خود دارند.

اِرعاب و تهدید خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری- تحلیلی جبهه اصولگرایان، پروژه جدید جریان انحرافی است. چگونه است که برخی از نمایندگان با مصاحبه‌های پی‌درپی و سخنرانی‌های متعدد شبانه‌روز، سعی در تخریب دیگران به ویژه دولتمردان گذشته داشته و عملاً از جریان فتنه حمایت می کنند و رفتارهای دوگانه‌ای از خود نشان می‌دهند و توقع دارند که مورد نقد رسانه‌ها واقع نشوند؟!

نمی‌توان به بهانه حنجره مردم بودن، حنجره‌ رسانه‌ها‌ را خاموش کرد. اگر کرسی نمایندگی مجلس، برای بیان حقایق، دردها و مشکلات جامعه است، ابزار قلم نیز وسیله‌ای برای آگاهی مردم از وضعیت کنونی جامعه به‌ویژه مدیران و مسئولان و نمایندگان مجلس در میهن اسلامی‌مان می‌باشد.

هَجمه هدفمند برای به‌سکوت کشاندن قلم‌های کسانی که در فتنه سال ۸۸ خدمتی ارزشمند در برملا نمودن توطئه‌های معاندان نظام داشته‌اند، موجب گمانه‌های مختلفی شده است. چه اینکه به زعم برخی، پروژه شکایت‌های متعدد از پایگاه‌های خبری- تحلیلی وابسته به جریان اصولگرائی استان، در راستای انتقام‌گیری از یاران نهم دی ماه است.

آنانی که با هوشیاری و نقد منصفانه خود در برابر هجمه وسیع کارتل‌های خبری جناح تندروی فتنه ایستاده و با آگاه نمودن مردم از اتفاقات پشت پرده دستگاه‌های جاسوسی غرب، توطئه‌ای سنگین علیه آرمان‌های انقلاب اسلامی را برملا نمودند.

انتظار می‌رفت نمایندگانی که با رأی مردم در مجلس شورای اسلامی حضور یافته‌اند، جایگاه نمایندگی خود را در راستای تقویت آگاه‌سازی و روشنفکری قرار دهند، نه اینکه با اِعمال قدرت به‌دنبال پرونده‌سازی برای دلسوزان از اهالی قلم شوند. انتظار می‌رود شورای محترم نگهبان همانند همیشه به‌عنوان حافظان و سنگربانان ارزش‌های انقلاب اسلامی، رفتارهای دو‌گانه نمایندگان را رصد نموده و به‌موقع اقدام لازم را انجام دهد.

البته نیروهای انقلاب و بچه‌های حزب‌اللهی و همیشه در صحنه هیچ‌گاه از تهدید و تطمیع و تخویف نهراسیده و به وظیفه شرعی خود در افشای ماهیت جریان فتنه، نفاق و انحراف ولو در بالاترین مناصب اقدام می‌نمایند.

توقع این بود، نمایندگان شاکی مجلس شورای اسلامی در استان همانند اقدام استاندار محترم در هفته خبرنگار، از کلیه شکایات خود علیه اصحاب رسانه صرف‌نظر نموده تا با ایجاد فضای گفتگوهای صمیمانه و انتقادهای دلسوزانه، موجب ارتقای بیش از پیش اهداف متعالی انقلاب اسلامی شوند.

author ۲۳ شهریور ۱۳۹۳
author 228 views